Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 20 skvelých fotografií Mathieu van der Poela z cyklokrosovej sezóny 2023/24

Cyklokrosový i cestný majster sveta vyhral v prebiehajúcej sezóne 11 pretekov z celkových 12 štartov.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: 20 skvelých fotografií Mathieu van der Poela z cyklokrosovej sezóny 2023/24

Holandský cyklistický fenomén Mathieu van der Poel pokračuje veľmi úspešne v cyklokrose aj v tejto sezóne, a opäť ukazuje, prečo je považovaný za jedného z najtalentovanejších jazdcov svojej generácie.

Van der Poel zaznamenal 10 víťazstiev za sebou a pri jedenástom štarte ho vyradil z boja o výhru pád v závere pretekov a prišiel do cieľa piaty. Na pretekoch X2O Trofee v belgickom Hamme však opäť dominoval a pripísal si už jedenástu výhru v sezóne.

Šéf tímu Alpecin-Deceuninck Christoph Roodhoft sa vyjadril o majstrovi sveta, že „je v cyklokrose silnejší ako kedykoľvek predtým. Toto je najlepší Mathieu, akého som kedy videl na cyklokrosových pretekoch“.

29-ročný Belgičan na cyklokrosových tratiach suverénne dominuje a všetky jeho výhry boli po suverénne najlepšom výkone a vždy prišiel do cieľa osamote, pričom väčšinu pretekov odjazdil osamote na čele.

Mathieu van der Poeovi sa však dostalo veľkej pozornosti nielen vďaka jeho skvelým výsledkom, ale aj pre nepríjemný incident na pretekoch Svetového pohára v Hulste.

Van der Poel napľul v závere pretekov na fanúšikov, ktorí naňho nielenže bučali a pískali, ale vraj ho dokonca obliali pivom a močom.

„Radšej nech zostanú doma. Už som mal dosť toho bučania a pískania. Čo kričali? Spýtajte sa ich radšej sami. Nebudem to opakovať. To určite nepatrí do športu a vlastne nikam. Mal som toho už jednoducho dosť,“ povedal Van der Poel.

Vrcholom cyklokrosovej sezóny Mathieu van der Poela budú majstrovstvá sveta v českom Tábore, kde sa pokúsi získať už šiesty titul svetového šampióna v elitnej kategórii.

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24

Aktuality

17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu