Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Stephen Williams vyhral poslednú etapu aj celkové hodnotenie Tour Down Under 2024

27-ročný Brit porazil v závere Jhonnatana Narvaeza a Isaaca Del Tora, ktorí skončili na druhom a treťom mieste a v rovnakom poradí sa umiestnili aj v celkovej klasifikácii.
Martin Sarvaš
Stephen Williams vyhral poslednú etapu aj celkové hodnotenie Tour Down Under 2024

6. etapa Tour Down Under 2024. Foto: Santos Tour Down Under

Stephen Williams (Israel-Premier Tech) vyhral na vrchole stúpania Mount Lofty poslednú etapu Tour Down Under 2024 a stal sa tiež prvým Britom, ktorý vyhral tieto austrálske etapové preteky.

Druhý skončil tesne za Williamsom Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) a tretí finišoval Isaac del Toro (UAE Team Emirates).

Williams, Narvaez a Del Toro zároveň obsadili najvyššie priečky celkovej klasifikácie.

Bodovaciu súťaž vyhral suverénne Sam Welsford (Bora-Hansgrohe), ktorý zvíťazil všetky tri hromadné šprinty na Tour Down Under 2024.

„Hlavou mi ide všetko. Aký ťažký je tento šport a vyhrávať preteky, to sa nestáva príliš často. Zvládnuť to tu v Austrálii, prvé WorldTour preteky sezóny je fantastické,“ povedal Williams v cieli.

„Ten finiš je pre mňa dokonalý. Mám talent byť schopný držať a držať a držať. A našťastie som sa mohol vrátiť dopredu, prečítať si situáciu a rozbehnúť šprint 250 m pred cieľom. Všetci mali dovtedy mŕtve nohy, takže ak som si myslel, že ak to dám, mohol by som vyhrať.“

„Úprimne povedané, podpora, ktorú mi tím poskytol počas posledných dvoch dní, bola neuveriteľná. Nemôžem im dostatočne poďakovať. Zamestnanci, inžinieri, mechanici, jazdci, všetci. Celý týždeň boli úžasní. Odviedli skvelú prácu a toto je určite tímové víťazstvo. Som naozaj hrdý, že som sem prišiel a začal sezónu takto na prednej nohe a vraciam sa späť do Európy a pokračujeme ďalej,“ povedal Stephen Williams.

„Cyklistika je zábavná, pretože víťazstvá neprichádzajú príliš často. Takže akonáhle dosiahnete takéto víťazstvo, musíte sa uistiť, že si ho užijete a prijmete ho. Pre mňa je víťazstvo na WorldTour GC v tomto bode sezóny naozaj dôležité pre môj vývoj,“ dodal Williams.

Zostrih záveru 6. etapy Tour Down Under 2024:

Výsledky 6. etapy Tour Down Under 2024

Výsledky celkovej klasifikácie Tour Down Under 2024

Aktuality

13:20 Video: Louise Ferguson dokončila jazdu na Red Bull Hardline Tasmania aj napriek dvom pádom (POV).

Louise Ferguson sa nikdy nevzdáva! Na trati Red Bull Hardline v džungli Tasmánie síce vo finálovej jazde zaznamenala dva pády, ale ani tie ju neodradili od toho prísť do cieľa a zaznamenať tak kompletnú jazdu na tejto šialenej trati. Po prvýkrát sa to podarilo dvom ženám, ktoré sa zapísali do histórie podujatia. Okrem Louise Ferguson sa s traťou popasovala aj víťazka Gracey Hemstreet z Kanady.

12:49 Košický samosprávny kraj poskytne dotáciu pre Trailpark Žehra a pre rožňavské Mine Trails.

Trailpark Žehra dostane z KSK dotáciu vo výške 190 000 € na vybudovanie projektu bežkárskych tratí Nordpark Žehra, ktoré doplnia existujúce žehrianske traily. Mine Trails v Rožňave dostanú na svoj zámer vybudovať flow trail dotáciu vo výške 45 000 €.

12:07 Detaily šialeného výkonu Arnauda De Lieho na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad v číslach.

Len 21-ročný belgický talent skončil v historicky najrýchlejšej edícii Omloop Het Nieuwsblad na desiatom mieste. Trasu s dĺžkou 208 km a prevýšením 1563 m prešiel s priemernou rýchlosťou 43,5 km/h, pričom dosiahol počas necelých piatich hodín priemerný normalizovaný výkon 344 wattov.

11:42 Preteky Shimano Super Cup Banyoles aj so slovenskou účasťou, Lukáš Vranák finišoval v junioroch na 23. mieste.

Druhým slovenským pretekárom na štarte juniorských pretekov bol Filip Sadloň, ktorý obsadil konečné 60. miesto. Elitné kategórie ovládli francúzski jazdci Victor Koretzky a Pauline Ferrand-Prévot.

09:40 Klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne aj Omloop Het Nieuwsblad boli najrýchlejšie v histórii pretekov.

Jan Tratnik vyhral Nieuwsblad s priemernou rýchlosťou 45,147 km/h a jeho tímový kolega Wout van Aert vyhral Kuurne s priemernou rýchlosťou 44,691 km/h, čím prekonal rekord z roku 1975.

Zavrieť reklamu