Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Skontrolovali vzorky z Tour. Jediným hriešnikom zostal Paolini

Celkovo skontrolovali 482 vzoriek krvi a 174 vzoriek moču. Jediným dopingovým hriešnikom na tohtoročnej Tour de France zostal Luca Paolini, ktorého tím Kaťuša suspendoval po štvrtej etape.
Biker
Skontrolovali vzorky z Tour. Jediným hriešnikom zostal Paolini

Cyklistické preteky Tour de France 2015 zostávajú s bilanciou jedného dopingového prípadu. „Komisári skontrolovali 482 vzoriek krvi a 174 vzoriek moču,“ cituje agentúra dpa vyhlásenie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Jediným dopingovým hriešnikom zostáva Luca Paolini, ktorý mal pozitívnu A-vzorku na kokaín. A tím Kaťuša ho po štvrtej etape suspendoval.

Vzorky prvých piatich jazdcov konečného poradia Chrisa Frooma, Naira Quintanu, Alejandra Valverdeho, Vincenza Nibaliho a Alberta Contadora ostanú desať rokov uchované pre potreby dodatočnej analýzy.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu