Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Organizátorom Giro d´Italia unikli informácie o trase

Poriadne faux pas sa prihodilo organizátorom cyklistických pretekov Giro d´Italia. Zaskočila ich správa o tom, že trasa budúcoročného Gira sa objavila na internete päť dní pred tým, než sa tak malo oficiálne stať počas slávnostného uvedenia v pondelok 5. októbra na milánskej výstave Expo 2015. Pravdepodobnou verziou toho, ako k tomu mohlo dôjsť, je umiestnenie článku na web s nesprávnym dátumom. A kým si zodpovední stačili všimnúť svoju chybu a článok stiahnuť, ten už dávno koloval po internete. Informuje o tom server idnes.cz. Organizátori Gira už skôr prezradili niekoľko zaujímavých faktov o etapách. Budúci ročník sa začne v holandskom Apeldoorne 8,1-kilometrovým prológom. V krajine tulipánov sa ešte uskutočnia ďalšie dve etapy s koncovkami v Nijmegene a Arnheme. Následne sa jazdci letecky dopravia na taliansku pôdu do Kalábrie, kde si doprajú deň voľna. Odtiaľ sa vydajú smerom na sever do Kampánie a Toskánska, tam ich čakajú kopcovité dojazdy v Montevergine, Roccarase a Sestole. Preteky zamieria aj na toskánske pobrežie. Magnetom budú až tri individuálnej časovky, z toho jedna s horským profilom. Nemenej zaujímavá bude časovka prechádzajúca vinicami v oblasti Chianti s dvojnásobnou porciou kilometrov oproti horskej jazde proti chronometru. O osude pretekov pravdepodobne rozhodnú tri alpské etapy v záverečnom týždni - jazdci sa vyšplhajú na Pinerolo, francúzsky Risoul a Sant'Anna di Vinadio. Záverečná etapa 29. mája odštartuje v Cuneu a skončí sa v Turíne.
Biker
Organizátorom Giro d´Italia unikli informácie o trase

Na webovej stránke pretekov sa neplánovane v predstihu objavila grafika s kruhom znázorňujúcim všetkých 21 etáp Gira 2016.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu