Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

V Abu Dhabi už pôjde Peter Sagan v novom drese

Koniec osláv, ide sa do starých koľají. Slovenského cyklistu Petra Sagana (25) čakajú už tento týždeň preteky v Abu Dhabi, prvá etapa sa ide už vo štvrtok.
Biker
V Abu Dhabi už pôjde Peter Sagan v novom drese

Svetový šampión v cestnej cyklistike z amerického Richmondu sa tak po prvý raz od zisku titulu majstra sveta predstaví opäť v súťažnom pelotóne. A na sebe bude mať už nový – dúhový dres, ktorý bude nosiť celý rok.

„Je to neopísateľný pocit, ani neviem, čo na to povedať. Vyhlásenie, oslavy, cesta domov, všade veľa gratulantov, každý ma spoznáva. Je to príjemné, ale o chvíľu sa to všetko vráti do starých koľají a budú ďalšie preteky. Ten majstrovský pocit mi však zostane po celý rok, pokiaľ si budem obliekať dúhový dres,“ napísal Sagan na sociálnu sieť.

Čo je na novom drese?

– päť farebných pruhov okolo hrude (modrá, červená, čierna, žltá, zelená), ktoré označujú jednotlivé svetadiely a vytvárajú dojem dúhy, májú šírku 3 cm a tvoria spolu 15 cm

– päť farebných pruhov lemujúcich rukáv a golier

– názov sponzorov Saganovho tímu Tinkoff-Saxo

– logo spoločnosti, ktorá dres zhotovila (Sportful)

– logo UCI (Union Cycliste Internationale)

Program pretekov:

štvrtok 8. októbra: Qasr al Sarab – Madinat Zayed, 175 km

piatok 9. októbra: Abu Dhabi – Abu Dhabi, 130 km

sobota 10. októbra: Al Ain – Jebel Hafeet, 140 km

nedeľa 11. októbra: Yas Marina, 110 km

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu