Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jazdci tímu OKӨEVERYWHERE budú v roku 2024 jazdiť na bicykloch Cube a ukončili spoluprácu so Specializedom

Spoločnosť Slovkolex - slovenský distribútor bicyklov Cube - je novým sponzorom slovenského tímu Michaela Kolářa, v ktorom jazdí aj víťazka Svetového pohára v endure Simona Kuchyňková.
Martin Sarvaš
Slovenský tím OKӨEVERYWHERE bude jazdiť od roku 2024 na bicykloch Cube. Foto: Martin Sarvaš/Biker Magazín©2023

Slovenský tím Michaela Kolářa OKӨEVERYWHERE ukončil spoluprácu so značkou Specialized a od roku 2024 budú pretekári jazdiť na inej značke bicyklov.

Hlavným sponzorom tímu sa stala spoločnosť Slovkolex, slovenský distribútor bicyklov Cube, takže pretekárske bicykle budú mať od nemeckého výrobcu.

Slovkolex už s tímom OKӨEVERYWHERE spolupracoval, pričom poskytoval vidlice a tlmiče od Foxu.

„Je tu veľká zmena! Som vďačný, že Slovkolex bol súčasťou rodiny OKӨEVERYWHERE posledné štyri roky a teraz som ešte viac nadšený, že sme zintenzívnili naše partnerstvo s novými bicyklami,“ napísal šéf tímu Michael Kolář na svojom instagrame.

Nový bicykel tak bude mať aj momentálne slovenská najlepšia enduro pretekárka Simona Kuchyňková, ktorej sa v roku 2023 podarilo ukončiť pretekársku sezónu v Svetovom pohári v endure obrovským úspechom – víťazstvom pretekov vo francúzskom v Chateli.

„Som veľmi nadšená, že môžem oznámiť, že túto sezónu budem jazdiť na bicykloch Cube! Už sa neviem dočkať, čo prinesie tento rok!,“ napísala Simča Kuchyňková, ktorej najväčším cieľom roku 2024 je dosiahnuť čo najlepší výsledok na historicky prvých Majstrovstvách sveta v endure.

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu