Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sagan o Gire 2016: Som blázon do Gira. Na budúci rok pôjdem na celkové umiestnenie. Samozrejme, žartujem.

Je ťažké byť svetovým šampiónom.
Biker
Sagan o Gire 2016: Som blázon do Gira. Na budúci rok pôjdem na celkové umiestnenie. Samozrejme, žartujem.

Verím, že ten virvar okolo mňa už opadne, hovoril slovenský cyklista v Miláne na predstavení trate budúcoročného Giro d’Italia. Na prezentácii trate budúcoročného Giro d’Italia v Miláne nechýbal ani majster sveta v cyklistických pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite Slovák Peter Sagan. Na podujatí boli aj ďalšie cyklistické osobnosti Španieli Alberto Contador, Alejandro Valverde a Taliani Vincenzo Nibali a Ivan Basso. Z prominentnej pätice jazdcov sa však zrejme predstavia na Gire 2016 len Nibali a možno Valverde.

Obhajca prvenstva Contador dá podľa vlastných slov prednosť Tour de France, Sagan takisto a Basso práve ukončil kariéru. Sagan bol na prezentácii na milánskej výstave Expo na očiach najmä pre svoj stále čerstvý titul majstra sveta z Richmondu.

„Mám dúhový dres, ale výkonnosť cyklistu nie je o tom. Nefunguje to tak, že si oblečiete na seba tričko a zrazu ste silnejší. Je to o poctivom tréningu, o obetovaní vlastného pohodlného života a potom možno budete úspešný,“ vravel Sagan.

Na otázku, s akými pocitmi si vo štvrtok v Abú Zabí prvýkrát v súťažných pretekoch oblečie na seba dres pre majstra sveta, 25-ročný Žilinčan odpovedal: „Som na to veľmi hrdý a šťastný. Budem bojovať, aby som aj v tomto drese dosiahol čo najlepšie výsledky.“

Organizátori prezentácie vyzvali slovenského cyklistu, aby povedal pár slov aj k Giro d’Italia, na ktorom doteraz nikdy neštartoval.

„Som blázon do Gira. Na budúci rok pôjdem na celkové umiestnenie. Samozrejme, žartujem. A možno je to hlúpy žart,“ hovoril s úsmevom Sagan. Naznačil, že v novej sezóne sa pokúsi o víťazstvo v niektorom z cyklistických monumentov, teda sérii najväčších jednorazových pretekov v kalendári WorldTour. Zrejme nevynechá veľké jarné klasiky – Miláno – San Remo, Okolo Flámska a možno ani Paríž-Roubaix. K tomu si pridá aj niektoré menšie klasiky ako napríklad E3 Harelbeke.

„Samozrejme, budem sa snažiť o víťazstvo na monumente. Bol som tam veľakrát druhý, tretí, štvrtý. Tieto veľké podujatia by mali byť v mojom pláne na budúci rok,“ povedal slovenský cyklista.

Sagan sa od štvrtka predstaví na štvoretapových pretekoch v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, ktoré budú záverom jeho súťažnej sezóny. Potom by si mal na chvíľu oddýchnuť od cyklistiky, ale zároveň ho čakajú aj rôzne spoločenské a sponzorské povinnosti, ktorým sa po zisku majstrovského titulu nevyhne.

„Je ťažké byť svetovým šampiónom,“ povzdychol si Sagan, ale vzápätí dodal: „Ale zároveň aj príjemné. Každopádne, verím, že po tomto týždni ten virvar okolo mňa opadne a bude mi lepšie.“

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu