Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Riis vraj chce odkúpiť Tinkoff-Saxo. Nórski novinári sa zbláznili, hovorí Tiňkov

"Neviem, na čom fičia blázniví dánski novinári. Riis musí byť posadnutý, aby získal svoj tím nazad. Všetko má svoju cenu. Ak Riis a jeho domáci podporovatelia prídu s poriadnou ponukou, určite sa ňou budem zaoberať. Stále si myslím, že cyklistika môže byť dobrý biznis," napísal v e-maili ruský miliardár Tiňkov. Citoval ho v piatok napríklad portál cyclingnews.com.
Biker
Riis vraj chce odkúpiť Tinkoff-Saxo. Nórski novinári sa zbláznili, hovorí Tiňkov

Vo štvrtok sa v dánskom denníku Ekstra Bladet objavili informácie, že bývalý majiteľ a neskôr športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Bjarne Riis chce odkúpiť tento profesionálny cyklistický tím späť od súčasného vlastníka Olega Tiňkova.

Spomenuté periodikum odhadlo cenu zoskupenia na 16 miliónov eur, no odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Riis predal tím Tiňkovovi v roku 2013 za údajných šesť miliónov eur a zároveň sa vtedy stal jeho športovým riaditeľom s ročnou gážou 1 milión eur. Obaja sa rozišli začiatkom tohto roka.

Do Tinkoff-Saxo prišli pred touto sezónou bratia Saganovci Peter a Juraj, v tíme už predtým pôsobil aj tretí Slovák Michael Kolář.

Peter Sagan dosiahol v novom drese hneď vo svojej prvej sezóne niekoľko významných úspechov.

Štvrtý raz po sebe vyhral bodovaciu súťaž na najslávnejších pretekoch sveta Tour de France, triumfoval na Okolo Kalifornie a nedávno sa v americkom Richmonde stal majstrom sveta v hlavnej kategórii elite, čo znamená, že budúci rok bude na sebe nosiť prestížny dúhový dres.

Aktuality

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Včera 10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

23.06.2024 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu