Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Riis vraj chce odkúpiť Tinkoff-Saxo. Nórski novinári sa zbláznili, hovorí Tiňkov

"Neviem, na čom fičia blázniví dánski novinári. Riis musí byť posadnutý, aby získal svoj tím nazad. Všetko má svoju cenu. Ak Riis a jeho domáci podporovatelia prídu s poriadnou ponukou, určite sa ňou budem zaoberať. Stále si myslím, že cyklistika môže byť dobrý biznis," napísal v e-maili ruský miliardár Tiňkov. Citoval ho v piatok napríklad portál cyclingnews.com.
Biker
Riis vraj chce odkúpiť Tinkoff-Saxo. Nórski novinári sa zbláznili, hovorí Tiňkov

Vo štvrtok sa v dánskom denníku Ekstra Bladet objavili informácie, že bývalý majiteľ a neskôr športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Bjarne Riis chce odkúpiť tento profesionálny cyklistický tím späť od súčasného vlastníka Olega Tiňkova.

Spomenuté periodikum odhadlo cenu zoskupenia na 16 miliónov eur, no odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Riis predal tím Tiňkovovi v roku 2013 za údajných šesť miliónov eur a zároveň sa vtedy stal jeho športovým riaditeľom s ročnou gážou 1 milión eur. Obaja sa rozišli začiatkom tohto roka.

Do Tinkoff-Saxo prišli pred touto sezónou bratia Saganovci Peter a Juraj, v tíme už predtým pôsobil aj tretí Slovák Michael Kolář.

Peter Sagan dosiahol v novom drese hneď vo svojej prvej sezóne niekoľko významných úspechov.

Štvrtý raz po sebe vyhral bodovaciu súťaž na najslávnejších pretekoch sveta Tour de France, triumfoval na Okolo Kalifornie a nedávno sa v americkom Richmonde stal majstrom sveta v hlavnej kategórii elite, čo znamená, že budúci rok bude na sebe nosiť prestížny dúhový dres.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu