Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Ktoré značky bicyklov boli najúspešnejšie v profesionálnom pelotóne v roku 2023 ?

Najviac výhier, až 38, dosiahli tento rok jazdci tímu Jumbo-Visma na bicykloch Cervélo.
Martin Sarvaš
Ktoré značky bicyklov boli najúspešnejšie v profesionálnom pelotóne v roku 2023 ?

Sezóna 2023 bola historickou pre tím Jumbo-Visma, ktorému sa podarilo vďaka Primožovi Rogličovi, Jonasovi Vingegaardovi a Seppovi Kussovi dosiahnuť všetky tri tituly z pretekov Grand Tour – Tour, Giro a Vuelta.

Zatiaľ čo Jumbo-Visma dominovala na etapových pretekoch, päť najväčších jednodňových pretekov, cyklistických monumentov, si rozdelili Mathieu van der Poel s Tadejom Pogačarom, ktorý vyhrali po dva monumenty a jedno víťazstvo si pripísal Remco Evenepoel.

Najúspešnejších jazdcov roku 2023 už poznáme, ale ktoré boli najúspešnejšie bicykle?

Ako by sa teda dalo predpokladať, najviac víťazstiev, až 38, dosiahli tento rok jazdci tímu Jumbo-Visma na bicykloch Cervélo.

Na druhom mieste sa umiestnil Specialized s 31 výhrami, avšak v tomto prípade nešlo len o jazdcov jedného, ale troch tímov – Bora-Hansgrohe, Soudal Quick-Step a TotalEnergies.

Treťou najúspešnejšou značkou profesionálneho pelotónu sezóny 2023 sa stalo Colnago s 28 víťazstvami, a to najmä vďaka Tadejovi Pogačarovi, ktorý sa tešil z víťazstva až 17-krát.

Ak by sa počítali len úspechy na trojici etapových pretekov Grand Tour, na prvom mieste by bol Specialized s 12 etapovými víťazstvami, druhé by bolo Cervélo so 7 etapami a 3 výhrami celkového hodnotenia a tretí skončil Canyon s deviatimi výhrami etáp jazdcov tímov Alpecin-Deceuninck a Movistar.

Do rebríčka úspechov bicyklových značiek na monumentoch sa však Cervélo nedostalo, keďže dve výhry Van der Poela boli na Canyone, dve výhry Pogačara na Colnagu a jeden titul Evenepoela na Specializede.

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu