Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Peter Sagan žiaril na galavečeri v Abu Zabí: Jeho outfit bol neprehliadnuteľný!

Slovenský cyklista Peter Sagan (25) zakončil sezónu na galavečeri Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) v Abú Zabí.
Biker
Peter Sagan žiaril na galavečeri v Abu Zabí: Jeho outfit bol neprehliadnuteľný!

Majster sveta z amerického Richmondu si prevzal zarámovaný dúhový dres svetového šampióna. Kto by očakával, že rodák zo Žiliny príde na slávnosť ako elegán v obleku, ten sa mýlil. Peťo prišiel v červenom tričku a koženej bunde. „Akoby som došiel na motorke,“ vtipkoval na sociálnej sieti ohľadom svojho outfitu.

„Som šťastnejší než všetci, ktorí sú šťastní zo mňa. Tento večer robí UCI prvý raz a je veľmi fajn,“ dodal Sagan.

Na slávnosti nechýbali traja víťazi tohtoročných Grand Tours – Brit Chris Froome (Tour de France), Španiel Alberto Contador (Giro d’Italia) a Talian Fabio Aru (Vuelta a Espana), či Nairo Quintana, ktorý priletel z domova v Kolumbii, aby si prevzal ocenenie za konečné tretie miesto v rebríčku UCI. Nechýbal ani víťaz Okolo Abú Zabí Esteban Chaves.

„Myslím si, že je pekné, keď sa na konci sezóny všetci spolu stretneme a môžeme osláviť naše úspechy. Pre mňa bola naj určite Tour. Príprava, šialenstvo okolo, ten tlak, všetko čo k tomu patrí. Jedna vec je prichystať sa na ňu a druhá doviesť žltý dres celou cestou až do Paríža,“ povedal pre cyclingnews.com Froome.

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Zavrieť reklamu