Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Jesenný relax v kráľovskom regióne Maďarska

Ponorte sa do histórie a vydajte sa po stopách kráľov a vznešených dám v historickom centre Maďarska, kde korunovali uhorských panovníkov.
Biker


TRADÍCIE, PÔŽITOK, REGENERÁCIA A RELAX V STREDNOM ZADUNAJSKU

Blízky maďarský región na druhej strane Dunaja tiahnuci sa až po jazero Balaton ponúka jedinečné zážitky v historických mestách, vo vinohradníckych oblastiach, pozdĺž rieky Dunaj alebo v malebných prírodných lokalitách ako Bakony, Vértes, Gerecse a jazero Velencei. So zľavovými regionálnymi turistickými kartami bude váš pobyt nielen príjemný, ale aj výhodný. Ponorte sa do histórie a vydajte sa po stopách kráľov a vznešených dám v historickom centre Maďarska, kde korunovali uhorských panovníkov.

Oddýchnite si a nechajte sa rozmaznávať spa a wellness procedúrami, vychutnajte si lahodné víno v príjemnom prostredí, oddajte sa gurmánskym pôžitkom a načerpajte energiu po každodennom zhone. Stredné Zadunajsko je ideálnou voľbou s rozmanitými turistickými atraktivitami. Okrem blahodarného wellnessu môžete vyskúšať aj kvalitné liečebné terapie v hoteloch a v liečebných a termálnych kúpeľoch v lokalitách Velence, Agárd, Pápa, Komárom alebo Tatabánya.

Návštevníkov čakajú štýlové, tradičné aj trendové reštaurácie, degustácie vín v historických vinohradníckych oblastiach a výnimočné druhy pravej maďarskej pálenky. Spoznajte Stredné Zadunajskoma príďte znovu.

JAZERO VELENCEI JE MIESTO, KTORÉ OČARÍ VAŠE ZMYSLY

Existuje miesto, kde sme všetci doma. Miesto, kam sa vrátime domov bez ohľadu na to, kde skutočne bývame. Vypneme motor, zabuchneme dvere, vzdiali sa každodenný stres a my vdýchneme osviežujúcu vôňu jazera a vieme, že sme na správnom mieste. Máme pred sebou svet zabalený do zážitkov, ktorý čaká na objavenie. Jazero Velencei, jedno z najobľúbenejších rekreačných stredísk Maďarska, láka plnohodnotným oddychom, aj keď je leto už nenávratne preč.

Pláže sa vyprázdnili a vo vzduchu možno ešte cítiť vôňu langošov a pečenej ryby, ale letný ruch vystrieda pokoj a hodnotnejšie kulinárske zážitky. Začína sa nová sezóna – sezóna aktívneho turizmu, wellnessu a gastronómie. Kto už dávno nebol pri jazere Velencei alebo je tu prvýkrát, určite bude prekvapený zo stretnutia s novými príležitosťami na objavovanie vo svete pôžitkov a chutí. Ku gastronomickým pochúťkam sa podávajú vína vyrobené zo strapcov hrozna, ktoré do seba uzavreli pestrú arómu leta vďaka vynikajúcim mikroklimatickým podmienkam a 2 500 slnečným dňom.

Vínne pivnice v blízkosti jazera ponúkajú príležitosť ochutnať tento lahodný mok. Sledovanie hry farieb pri západe slnka nad jazerom je dokonalým zážitkom v spoločnosti dobrého miestneho vína. Agárd je preslávený svojou pálenicou, kde vyrábajú azda najznámejšie a najlepšie destiláty Maďarska. Prehliadka návštevníckeho centra spojená s ochutnávkou je nevšedným zážitkom pri zoznamovaní s týmto hungarikom.

Región disponuje vodou s liečivými účinkami, ktorá spolu s kvalitnými službami dvoch wellness hotelov v kategórii 4*superior na brehu jazera Velencei tvorí najväčšie lákadlo pre hostí hľadajúcich spa a gastrozážitky.

Vital Hotel Nautis**** superior Gárdony

Hotel má podobu lode a kto vstúpi na jej palubu, nájde tu oddych aj zábavu vo Wellness centre a Vitalitáriu. Obrovský tobogan vychádzajúci z vlastného hotelového majáka, zážitkové bazény a 5 druhov sáun sa starajú o relax či adrenalín. Okrem klasických masáží si hostia môžu vybrať aj regeneračné procedúry s použitím exkluzívnych výrobkov Organique z prírodných ingrediencií. Po osviežení tela hostia môžu rozmaznávať aj svoje chuťové bunky rôznymi gastronomickými špecialitami.

Vital Hotel Nautis**** superior ponúka vynikajúce vína z pivníc v blízkosti jazera Velencei a v spolupráci s týmito vínnymi pivnicami organizujú vinárske prezentácie, gastronomické podujatia a degustácie. Hotelový somelier degustáciou vín, syrov a špeciálnych šumivých vín dodá šmrnc rodinným oslavám, firemným stretnutiam alebo gastronomickým zážitkom wellness hostí hotela.

Velence Resort & Spa**** superior

Rezort na brehu jazera Velencei je súčasne hotelom, kúpeľmi a plážou a ponúka zemský raj pre dospelých aj detských návštevníkov. Wellness oddelenie garantuje dokonalý relax a o ďalší pôžitok sa postará reštaurácia. Nezabudnite zaradiť do programu aj romantickú večernú prechádzku po promenáde na brehu jazera až k prístavu, odkiaľ môžete obdivovať fascinujúcu nočnú oblohu a horizont jazera.

Wellness hotel Velence Resort & Spa **** superior vráti harmóniu do vášho života. Vychutnávajte si kombináciu prírodnej vodnej plochy, zážitkových kúpeľov a liečivej sily vody, ktorá sa postará o vašu telesnú a duševnú pohodu. Tento spa, wellness, konferenčný a rodinný hotel má výhodnú polohu, z reštaurácií, z balkónov izieb a z konferenčných miestností sa otvára úchvatná panoráma na jazero Velencei a okolité kopce.

Okolie ponúka prírodné a kultúrne lákadlá, ktoré sľubujú príjemné prežitie voľných chvíľ. Pre deti sú pripravené detské kútiky, detské bazény, ihrisko, pieskovisko a množstvo veselých programov. Cez víkendy po celý rok, vo vybraných termínoch a počas školských prázdnin môžete zveriť svoje dieťa staršie ako 3 roky do rúk pedagógov špecialistov a vy sa môžete bez starosti oddať relaxu.

Viac info: www.madarsko.sk/strednezadunajsko

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu