Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Sedlá

Test: Sedlo Selle Italia SLR Boost 3D Kit

Dobrá kombinácia karbónu a 3D tlače.
Hodnotenie: 4/5
314
Matúš Bušík
Test: Sedlo Selle Italia SLR Boost 3D Kit

Naše hodnotenie

Buď vám sedlo sadne a budete sa cítiť ako na obláčiku, alebo s ním spokojní nebudete. Nevýhodou tohto sedla, ale aj novej technológie, je vysoká cena. Dúfajme, že tá sa postupom času upraví a viac ľudí tak bude mať možnosť vyskúšať technológiu Boost.

+PLUSY

  • Komfort a podpora
  • Nízka hmotnosť
  • Skvelý tvar.

-MÍNUSY

  • Je drahé
  • Povrchová úprava zachytáva nečistoty

Sedlo Selle Italia SLR Boost sme už videli v rôznych variantoch, či už ako verziu SLR Boost TM alebo exkluzívne karbónové sedlo Dallara Boost Tekno..

Teraz je v ponuke výrobcu už aj tento 3D tlačený model.

Sedlo Selle Italia SLR Boost 3D Carbonio Superflow, ako znie jeho celý názov, sme testovali vo veľkosti L3 a je vhodné pre agresívnejšiu polohu pri jazde na ceste a pre ľudí so širšími sedacími kosťami.

Testovací jazdec má túto šírku 147 mm a 145 mm široké sedlo bolo optimálnou voľbou. Ak máte tú možnosť, nechajte sa pri výbere sedla odmerať, pretože správny výber môže mať obrovský vplyv na pohodlie a výkon.

Dĺžka sedla je 248 mm a má vynikajúcu redukciu tlaku. Výrez má 165 mm a postupne sa rozširuje z 15 mm vpredu až na 30 mm v jeho zadnej časti.

Hmotnosť je 174,9 gramu, čo je slušné číslo, aj keď v porovnaní s Teknom, ktoré má iba 97,2 g, je to stále dosť. Toto sedlo sa od zvyšku ponuky značky odlišuje najmä 3D tlačenými časťami a poddajnou základňou.

Vrchný 3D tlačený materiál nahrádza tradičné čalúnenie a je dostatočne priľnavý.

Vďaka vrchnej, až obdivuhodne flexibilnej textúre sa sedlo prispôsobí špecifickým požiadavkám jazdca. Pohybuje sa s vami a pôsobí skôr ako podporný systém, než ako sedlo.

Jeho vrchná časť zachytáva nečistoty, ktoré sa však dajú vyčistiť napríklad sprejom na odstraňovanie nečistôt.

Jazdili sme aj na konkurenčných sedlách z 3D tlačeného materiálu Specialized (Power) a Fizik (Adaptive). Ich vrchný materiál je rovnako fantastický a deklaruje, aká dobrá je nová technológia.

Ak ide o pohodlie, tvar sedla je však stále najdôležitejší faktor.

A tu platí staré známe: Buď vám sedlo sadne a budete sa cítiť ako na obláčiku, alebo s ním spokojní nebudete.

Nevýhodou tohto sedla, ale aj novej technológie, je vysoká cena. Dúfajme, že tá sa postupom času upraví a viac ľudí tak bude mať možnosť vyskúšať technológiu Boost.

www.eurosports.sk

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu