Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Nové cyklotrasy v Žilinskom kraji? Ano!

Keď môžete, prečo by ste nespravili niečo pre seba a svoje okolie?!
Biker
Nové cyklotrasy v Žilinskom kraji? Ano!

V súčasnom programovom období 2014-2020 bude Žilinský kraj pokračovať v obnove a výstavbe nových cyklotrás. Postupne pripravuje už projektové dokumentácie Rajeckej a Terchovskej cyklomagistrály a ďalej rozvíja zámer vybudovania na Slovensku jedinečného cyklodopravného koridoru, ktorý by prepojil sieť existujúcich cyklotrás popri rieke Váh a spojil Žilinu s Turcom trasou dlhou 16,7 kilometrov. Vážska cyklomagistrála by umožnila milovníkom tohto športu dochádzať do práce či školy po bezpečnej trati s unikátnou panorámou a cyklolávkami ponad rieku Váh.

„Aby sme však mohli tieto projekty predložiť pre získanie eurofondov, je potrebné doložiť, že sú skutočne potrebné. Preto sme spustili rozsiahly prieskum realizovaný formou elektronického dotazníka a anketárov, ktorí osobne oslovujú obyvateľov nášho kraja,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov sa v Žilinskom kraji rozvíja cyklistika veľmi rýchlym tempom a zámerom kraja je podporovať vznik a obnovu existujúcich trás a zvýšiť tak bezpečnosť cyklistov, ktorí musia zatiaľ jazdiť po hlavných cestách.

Žilinská župa spravuje už tretí rok aj svoj vlastný cyklochodník BikeKIA, ktorý spája historické dominanty horného Považia – hrad Strečno a hrad Budatín. „Cyklisti sa tak bezpečne dostanú zo Žiliny do Strečna a na už vyasfaltovaných úsekoch môžu túto trasu využiť tiež korčuliari,“ uviedol žilinský župan. Okrem výstavby nových značených úsekov sa ŽSK chystá predložiť tiež projekt na celkovú obnovu viac ako 200 kilometrov už existujúcich tratí. Predpokladá sa rovnako výroba a osadenie 225 cyklosmeroviek, smerovníkov a tabuliek.

V Žilinskej župe máme už viac ako 2 400 kilometrov značených cyklistických trás. Naším cieľom je pokračovať v skvalitňovaní tejto jednej z najhustejších cyklosietí, ktorú máme práve u nás. Preto je dôležité, aby sa nášho výskumu obyvatelia Žilinského kraja zúčastnili a ukázali, že sme skutočne rajom pre cyklistov,“ zdôraznil J. Blanár.

Ak máte chvíľku čas, spravte niečo pre seba a ostatných cyklistov a bajkerov. Vyplňte tento dotazník týkajúci sa nových cyklotrás. 😉

Aktuality

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

Zavrieť reklamu