Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Sedlovky

Test: Teleskopická sedlovka e*thirteen

Hľadáte spoľahlivú a cenovo dostupnú teleskopickú sedlovku s ľahko nastaviteľným zdvihom?
Hodnotenie: 4/5
230
Matúš Bušík
Test: Teleskopická sedlovka e*thirteen

Teleskopická sedlovka e*thirteen Vario Infinite má nastaviteľný zdvih a je dostupná v dvoch veľkostiach: verzia 120 až 150 mm a verzia 150 až 180 mm.

Bežného užívateľa určite poteší, že na nastavenie zdvihu nie je potrebné žiadne náradie, je to veľmi jednoduché a rýchle.

Na klznej ploche sa nachádza pravítko, vďaka ktorému zdvih nastavíte na presne požadovanú výšku. Viete ho upraviť vždy o minimálne 5 mm, a to bez toho, aby ste sedlovku vyberali z rámu bicykla.

Sedlovka a jej hlava sú vyrobené z jedného kusa z 3D kovaného materiálu, čo má zvýšiť jej tuhosť a odolnosť.

Sedlo môžete nastaviť v rozmedzí 28° a zaistíte ho skrutkami torx T25.

Výrobca uvádza, že optimálny výkon dosiahnete s diaľkovým ovládaním e*thirteen Vario, aj keď je možné použiť akékoľvek lankové ovládanie.

Toto ovládanie je ľahko nastaviteľné a viete si ho prispôsobiť presne podľa svojich preferencií. Má tri montážne polohy a uhlové nastavenie, okrem toho je miesto kontaktu potiahnuté brúsnym papierom pre najlepší grip. Ten je naozaj citeľný a môže to mať zlý vplyv na vaše rukavice.

Teleskopická sedlovka sa ovládala ľahko a chod diaľkového ovládania bol príjemný. Dráha ovládania je totožná s pohybom vášho prsta, čo zaručí naozaj prirodzený pocit.

Pružina páky vrátila ovládanie rýchlo späť do pôvodnej polohy, čo hodnotím taktiež pozitívne.

Musím však povedať, že návrat sedlovky do vysunutej polohy bol pomalší, než na aký som bol zvyknutý a toto vidím ako najväčšiu chybu tohto produktu.

Celkovo ide o spoľahlivú a cenovo dostupnú teleskopickú sedlovku s ľahko nastaviteľným zdvihom. Diaľkové ovládanie funguje výborne a je naozaj variabilné.

Cena: 230 € teleskopická sedlovka + 54 € diaľkové ovládanie

www.ethirteen.eu

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu