Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Baška definitívne k Saganovi do tímu Tinkoff

Slovenský úradujúci majster Európy do 23 rokov Erik Baška bude definitívne súčasťou cyklistického tímu Tinkoff v budúcej sezóne. Sila a rýchly šprint 21-ročného jazdca by mali byť veľkým prínosom pre krajana a čerstvého svetového šampióna Petra Sagana v dojazdoch etáp či jednorazových pretekov. Talentovaný slovenský jazdec začal s cyklistikou vo veku 14 rokov, v sezóne 2013 sa stal posilou Dukly Trenčín Trek a o dva roky neskôr jazdil už v drese českého kontinentálneho tímu AWT Greenway.Z roku 2013 je národným šampiónom v časovke v kategórii do 23 rokov. V tomto ročníku vyhral etapu na podujatí Okolo Berlína a Pretekoch karpatských kuriérov. Najväčší úspech však dosiahol začiatkom augusta na ME v estónskom Tartu, kde ovládol záverečný šprint pretekov s hromadným štartom kategórie do 23 rokov. "Som dvojnásobne šťastný, že máme Erika v tíme. Nie iba pre to, že je Slovák, ale najmä, že je to silný, talentovaný mladý jazdec. Jeho posledné víťazstvo na majstrovstvách Európy hovorí samo za seba. Teším sa na spoluprácu a vítam ho medzi nami. Podľa mňa je Erik príkladom serióznej práce v kvalitatívne nižších slovenských podmienkach, som na neho hrdý," uviedol na Baškovu adresu Peter Sagan."Baška jasne ukázal svoj talent a jeho triumf na európskom šampionáte je toho dôkazom. Je to rýchly šprintér a podľa mňa môže byť dobrým pomocníkom pre Petra Sagana. Rovnako ako ďalší mladí jazdci, ktorí sa k nám pripoja pred budúcou sezónou, aj Baška bude mať k dispozícii najlepší tréningový či súťažný program pre svoj ďalší kariérny rast," dodal šéf športových riaditeľov tímu Steven de Jongh. Okrem Petra Sagana a Erika Bašku budú v drese Tinkoff jazdiť aj ďalší dvaja Slováci - Juraj Sagan a Michael Kolář.
Biker
Baška definitívne k Saganovi do tímu Tinkoff

„Je to pre mňa pochopiteľne jedinečná šanca a nemôžem byť šťastnejší. Dostal som možnosť jazdiť za jeden z najsilnejších tímov vo svetovom pelotóne a podporovať majstra sveta Petra Sagana. Takéto niečo sa nestáva každý deň. Budem robiť všetko, čo je v mojich silách, aby som ukázal, že som hodný pôsobenia v tomto tíme. Myslím si, že šprintérske schopnosti sú mojou silnou stránkou. Bude mi cťou pomáhať Petrovi Saganovi. Rovnakú odhodlanosť a rozhodnosť ukážem kdekoľvek a kedykoľvek to bude tím potrebovať,“ povedal Baška.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu