Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Preteky Okolo Slovenska ovládol tím Soudal Quick-Step. Vyhrali všetky etapy aj celkovú klasifikáciu

Poslednú etapu vyhral v Púchove Kasper Asgreen a celkovým víťazom sa stal Rémi Cavagna.
Martin Sarvaš
Preteky Okolo Slovenska ovládol tím Soudal Quick-Step. Vyhrali všetky etapy aj celkovú klasifikáciu

Foto: Okolo Slovenska

Zdroj: Okolo Slovenska

Pretekár belgického tímu Soudal Quick-Step Kasper Asgreen ušiel z pelotónu iba tristo metrov pred cieľom a finišoval pred tímovými kolegami Bertom Van Lerberghom a Timom Merlierom, zatiaľ čo Rémi Cavagna ubránil žltý dres pre víťaza celkovej klasifikácie.

Bodku za 67. ročníkom Okolo Slovenska dala najdlhšia, no zároveň profilovo najjednoduchšia etapa v tomto ročníku pretekov.

Začínala v Hlohovci a po 184 kilometroch končila v Púchove. Etapa previedla pretekárov cez viacero zaujímavých miest, išli cez najstaršie pútnické miesto na Slovensku vo Štvrtku alebo cez Čachtice, ktoré sú známe vďaka Alžbete Báthoryovej.

Pretekárov na trase čakali záverečné tri horské a dve rýchlostné prémie. Na stúpaniach Dúbrava, Košecké Podhradie a Lednica bolo v ponuke maximálne 12 bodov do horskej súťaže, ktorú už včera definitívne vyhral Milan Vader (Jumbo – Visma).

Foto: Okolo Slovenska

V záverečnom dni sa po veľkom boji v pelotóne dostali do celodenného úniku traja cyklisti. Boli nimi Charles Quarterman (Team Corratec), Jeppe Aaskov Pallesen (HRE Mazowsze Serce Polski) a Jasper Haest (VolkerWessels).

Posledný menovaný bol v úniku aj vo vlaňajšej záverečnej etape Okolo Slovenska s cieľom v Košiciach a nakoniec v nej aj zvíťazil. Dnes mali členovia úniku proti sebe silu belgického Soudal – Quick-Step. Tim Declercq a Josef Černý dopriali úniku maximálne tri a pol minúty.

Únik si pripísal víťazstva na prémiách Dúbrava, Košecké Podhradie, v Dubnici nad Váhom a aj v Lednických Rovniach. Pred horskou prémiou Lednice z úniku nastúpil Charles Quarterman (Team Corratec), no pelotón všetkých troch členov úniku dobehol ešte pred začiatkom kopca.

Na jeho vrchole získal plný počet bodov Mirco Maestri (EOLO – Kometa). Z vrcholu prémie bolo treba prejsť do cieľa necelých 20 kilometrov.

Foto: Okolo Slovenska

Počas nich pelotón ťahal Soudal – Quick-Step, na špici sa ukázal aj Rémi Cavagna v žltom dres. Päť kilometrov pred cieľom skúsil zaútočiť Daniel Eichinger (Hrinkow Advarics), no v čele bol iba pár metrov. Potom sa už scéna pripravovala pre záverečný šprint.

Posledný kilometer bol technickejší a túto skutočnosť využil Kasper Asgreen (Soudal – Quick-Step). Postrážil si nájazd do poslednej zákruty len tristo metrov pred cieľom a získal k dobru niekoľko metrov.

Svoj náskok nakoniec udržal a zvíťazil. Druhý skončil Bert Van Lerberghe (Soudal – Quick-Step). Tretí finišoval Tim Merlier (Soudal – Quick-Step). Všetci traja tak korunovali dominanciu Quick-Stepu v 67. ročníku Okolo Slovenska. Tento tím vyhral všetkých päť etáp.

Foto: Okolo Slovenska

Rémi Cavagna (Soudal – Quick-Step) prišiel do cieľa v pelotóne a stal sa celkovým víťazom pretekov. Zelený dres sa mu udržať nepodarilo. Získal ho jeho tímový kolega Tim Merlier, ktorému k zisku stačilo skončiť na treťom mieste. Ďalšie dva cenné dresy vyhrali pretekári Jumbo – Visma.

Milan Vader o zisku bodkovaného dresu rozhodol už včera, Colby Simmons vyhral biely dres až dnes. Simmons bol v 67. ročníku najlepším jazdcom do 23 rokov. Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) prišiel do cieľa poslednej etapy na 25. mieste, no stačilo mu to k tomu, aby si udržal dres pre najlepšieho domáceho pretekára.

Organizátori udelili cenu pre najbojovnejšieho jazdca celého ročníka Thibautovi Pinotovi (Groupama – FDJ), ktorý o pár týždňov ukončí svoju úspešnú kariéru.

Celkové výsledky Okolo Slovenska 2023

Aktuality

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Včera 10:36 Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia).

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

Zavrieť reklamu