Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Wout Poels porazil v šprinte Remca Evenepoela a vyhral najdlhšiu etapu Vuelty

O víťazstvo predposlednej etapy Vuelta a España bojovali jazdci z úniku a za víťazom Woutom Poelsom skončili Remco Evenepoel a Pelayo Sanchez. Do cieľa prišli spoločne Sepp Kuss, Jonas Vingegaard a Primož Roglič, ktorí obsadia pódium celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Wout Poels porazil v šprinte Remca Evenepoela a vyhral najdlhšiu etapu Vuelty

20. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Sprintcycling

20. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Manzanares El Real → Guadarrama
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 207,8 km
  • Prevýšenie: 4361 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 41,6 km/h
  • Víťaz: Wout Poels (Bahrain Victorious)

Wout Poels (Bahrain Victorious) sa stal víťazom kopcovitej 20. etapy Vuelta a España 2023, ktorá bola najdlhšou na tohtoročnej španielskej Grand Tour.

O etapu bojovala 5-členná skupina, ktorá sa oddelila z úniku v záverečnom stúpaní Alto San Lorenzo de El Escorial, po ktorom nasledoval zjazd a rovinatý dojazd v meste Guadarrama.

Poels načasoval svoj šprint ideálne zo zadnej pozície a ako prvý zareagoval Remco Evenepoel, ktorý napokon prešiel cieľom tesne za jazdcom tímu Bahrain Victorious.

Na treťom mieste skončil Pelayo Sanchez (Burgos-BH) pred dvojicou Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) a Marc Soler (UAE Team Emirates).

Do cieľa prišla s viac ako 10-minútovou stratou skupina favoritov, pričom poradie na najvyšších priečkach celkového hodnotenia sa nezmenilo.

Trojica jazdcov tímu Jumbo-Visma Sepp Kuss, Jonas Vingegaard a Primož Roglič, ktorí obsadia pódium celkovej klasifikácie, sa držali za ramená pri prejazde cieľom a oslavovali obrovský úspech, keďže všetci traja budú stáť v Madride na pódiu a červený dres získa Sepp Kuss.

S výraznejšou stratou je štvrtý Juan Ayuso (+3:44 min) a za ním sú Mikel Landa (+4:03 min), Enric Mas (+4:14), Aleksandr Vlasov (+8:19min), Cian Uijtdebroeks (+8:26 min), João Almeida (+10:08 min) a najlepšiu desiatku uzatvára Santiago Buitrago (+10:08).

Záverečný kilometer 20. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 20. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu