Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Andrea Bagioli pripísal Quick-Stepu už tretie víťazstvo na pretekoch Okolo Slovenska

Pretekár belgického tímu Soudal Quick-Step Andrea Bagioli zvíťazil v šprinte štvorčlennej skupiny. Druhý skončil Michele Gazzoli pred Stefanom Küngom.
Martin Sarvaš
Andrea Bagioli pripísal Quick-Stepu už tretie víťazstvo na pretekoch Okolo Slovenska

Foto: Okolo Slovenska

Zdroj: Okolo Slovenska

Pretekár belgického tímu Soudal Quick-Step Andrea Bagioli zvíťazil v šprinte štvorčlennej skupiny. Lídrom pretekov zostal jeho tímový kolega Rémi Cavagna, ktorý prišiel do cieľa v skupine s víťazom etapy.

Tretia etapa mala prívlastok kráľovská. Previedla pelotón z Ružomberka do Martina cez región Oravy. Etapa merala 172 kilometrov a na jej trase sa nachádzali štyri horské prémie a tri rýchlostné.

Stúpania Vrch Varta, Príslop a Zázrivá-Havrania boli kopce prvej kategórie, vôbec jediné tri jednotky v celom itinerári 67. ročníka Okolo Slovenska. Na prémii Príslop sa bojovalo aj o Cenu Mateja Lacza, bola to prémia v najvyššom bode celej trasy.

Foto: Okolo Slovenska

Štart kráľovskej etapy bol odložený o 25 minút pre nedorozumenie jedného tímu, ktorý sa včas nedostavil na štart. Etapa tak začala päť minút pred pol jedenástou.

Začínalo sa pri radnici v Ružomberku, odkiaľ sa pelotón vybral na Likavku a ďalej smerom na Lúčky, kde bola úvodná rýchlostná prémia. Na ňu prišiel ešte pelotón v čele a zvíťazil na nej Paul Miquel Delgado (Equipo Kern Pharma), druhý skončil majiteľ dresu pre najlepšieho Slováka Matúš Štoček (ATT Investments).

Krátko po rýchlostnej prémii začali pretekári stúpať na prémiu Vrch Varta, v ktorom všetky útoky chytali pretekári Jumbo – Visma. Práve jazdec tohto tímu Milan Vader v bodkovanom drese pre lídra horskej súťaže prišiel na vrchol ako prvý a získal ďalších 12 bodov.

Foto: Okolo Slovenska

Po úvodnej horskej prémii sa vytvoril celodenný únik. Dostali sa do neho Olivier Le Gac (Groupama – FDJ), Andrea Pietrobon (EOLO – Kometa), Aljaž Jarc (Adria Mobil), Jiří Petruš (ATT Investments) a Matěj Zahálka (Elkov – Kasper). Pätica prišla už v čele na rýchlostnú prémiu v Dolnom Kubíne, kde sa z víťazstva tešil Le Gac.

Pod prémiu Príslop prišiel únik s náskokom dvoch minút. Bol to najväčší náskok, ktorý úniku doprial pelotón počas celej etapy. V ňom celý deň pracovali tímy Jumbo – Visma a Soudal – Quick-Step.

Na vrchole Príslopu si po 12 bodov a Cenu Mateja Lacza prišiel Matěj Zahálka (Elkov – Kasper). V stúpaní z čela vypadol Olivier Le Gac (Groupama – FDJ), no v klesaní sa vrátil naspäť do úniku, kde tak naďalej bola pätica cyklistov.

Foto: Okolo Slovenska

Únik vydržal vpredu do méty 13 kilometrov pred cieľom. Pätica v čele tak pozbierala víťazstvá aj na ďalších dvoch prémiách. Na kopci Zázrivá-Havrania, ktoré bolo najdlhšie v 67. ročníku Okolo Slovenska, triumfoval Andrea Pietrobon (EOLO – Kometa), šprintérsku v Martine vyhral Olivier Le Gac (Groupama – FDJ). Uniknutých pretekárov dobehol pelotón iba kilometer pred poslednou horskou prémiou Beliansky kopec.

V ňom zaútočil Milan Vader (Jumbo – Visma) a pelotón sa rozdelil na viacero skupín. V úplnom čele boli okrem Vadera aj ďalší štyria cyklisti vrátane Andreu Bagioliho a Rémiho Cavagnu (2x Soudal – Quick-Step) v žltom drese.

Foto: Okolo Slovenska

V klesaní sa ku nim pripojili ďalší traja cyklisti, medzi ktorými boli Stefan Küng (Groupama – FDJ) a Michele Gazzoli (Astana – Qazaqstan). Práve Küng v posledných kilometroch nastúpil, jeho zadného kolesa sa chytili Gazzoli, Cavagna a Bagioli. Vpredu sa tak vytvorila štvorčlenná skupina, ktorá šprintovala o víťazstvo a vyhral Bagioli.

Rémi Cavagna (Soudal – Quick-Step) finišoval na štvrtom mieste v čase víťaza. Zostal tak lídrom nielen v predbežnej klasifikácii, ale aj v bodovacej súťaži. Najlepší cyklista v horskej súťaži Milan Vader (Jumbo – Visma) prišiel do cieľa v druhej skupine so stratou troch sekúnd.

No nič to nemení na tom, že mu zostal bodkovaný dres. Biely dres pre najlepšieho pretekára do 23 rokov si udržal Colby Simmons (Jumbo – Visma). Vďaka výbornému piatemu miestu v etape sa do dresu pre najlepšieho Slováka dostal Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica).

Výsledky 3. etapy Okolo Slovenska 2023

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu