Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Tinkoff plánuje na Tour celkové víťazstvo s Contadorom

Španielskemu cyklistickému velikánovi Albertovi Contadorovi sa pozdáva trasa budúcoročných pretekov Tour de France. Stotretí ročník bude patriť vrchárskym špecialistom. A tridsaťdvaročný kolega Petra Sagana z tímu Tinkoff je už teraz jedným z najväčších kandidátov na celkové prvenstvo.
Biker
Tinkoff plánuje na Tour celkové víťazstvo s Contadorom

„Budúci rok sa zdá byť veľmi ťažký. Jazdec musí vstúpiť do pretekov v dobrej kondícii, pretože už piata etapa má pomerne rozhodujúci záver. Vyčnievajú dve časovky. Budú veľmi náročné, ale páčia sa mi. Horské etapy sú rovnomerne rozdelené od začiatku do konca,“ cituje Contadora oficiálna stránka Tinkoff-Saxo.

„Celkovo je pre mňa trasa atraktívna. Ale ako to už býva na podujatiach Grand Tour, všetko sa môže v momente otočiť proti vám. Bez pochýb budem pripravený na sto percent.“ Tour de France 2016 sa uskutoční v dňoch 2.- 24. júla. Počas 21 etáp cyklisti prekonajú 3519 km. Na pelotón čaká deväť rovinatých alebo mierne zvlnených etáp.

Absolvujú tiež deväť horských etáp vrátane štyroch dojazdov do kopca (Andorre Arcalis, Mont Ventoux, Finhaut-Emosson a Saint-Gervaix Mont Blanc) a dve individuálne časovky. Pomedzi to budú mať dva dni voľna.

„Je to veľmi vyzývavá trasa. Prvá časť pozostáva z prevažne rovinatých úsekov. Úvodná etapa končí do kopca, čo by mohlo vyhovovať Petrovi Saganovi,“ vravel šéf športových riaditeľov tímu Steven de Jongh. „Plánom je, prirodzene, ísť na víťazstvo s Albertom Contadorom. No viac ako osem mesiacov pred štartom je príliš skoro na špecifikácie.“

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu