Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Tinkoff plánuje na Tour celkové víťazstvo s Contadorom

Španielskemu cyklistickému velikánovi Albertovi Contadorovi sa pozdáva trasa budúcoročných pretekov Tour de France. Stotretí ročník bude patriť vrchárskym špecialistom. A tridsaťdvaročný kolega Petra Sagana z tímu Tinkoff je už teraz jedným z najväčších kandidátov na celkové prvenstvo.
Biker
Tinkoff plánuje na Tour celkové víťazstvo s Contadorom

„Budúci rok sa zdá byť veľmi ťažký. Jazdec musí vstúpiť do pretekov v dobrej kondícii, pretože už piata etapa má pomerne rozhodujúci záver. Vyčnievajú dve časovky. Budú veľmi náročné, ale páčia sa mi. Horské etapy sú rovnomerne rozdelené od začiatku do konca,“ cituje Contadora oficiálna stránka Tinkoff-Saxo.

„Celkovo je pre mňa trasa atraktívna. Ale ako to už býva na podujatiach Grand Tour, všetko sa môže v momente otočiť proti vám. Bez pochýb budem pripravený na sto percent.“ Tour de France 2016 sa uskutoční v dňoch 2.- 24. júla. Počas 21 etáp cyklisti prekonajú 3519 km. Na pelotón čaká deväť rovinatých alebo mierne zvlnených etáp.

Absolvujú tiež deväť horských etáp vrátane štyroch dojazdov do kopca (Andorre Arcalis, Mont Ventoux, Finhaut-Emosson a Saint-Gervaix Mont Blanc) a dve individuálne časovky. Pomedzi to budú mať dva dni voľna.

„Je to veľmi vyzývavá trasa. Prvá časť pozostáva z prevažne rovinatých úsekov. Úvodná etapa končí do kopca, čo by mohlo vyhovovať Petrovi Saganovi,“ vravel šéf športových riaditeľov tímu Steven de Jongh. „Plánom je, prirodzene, ísť na víťazstvo s Albertom Contadorom. No viac ako osem mesiacov pred štartom je príliš skoro na špecifikácie.“

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu