Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jonas Vigegaard vyhral 16. etapu Vuelty po krátkom sóle v záverečnom stúpaní

Na druhom mieste skončil Finn Fisher-Black a tretí finišoval Wout Poels. Celkovú klasifikáciu vedie aj naďalej Sepp Kuss, ale Vigegaard znížil svoju stratu už len na 29 sekúnd.
Martin Sarvaš
Jonas Vigegaard vyhral 16. etapu Vuelty po krátkom sóle v záverečnom stúpaní

16. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Sprintcycling

17. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Liencres Playa → Bejes
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 120 km
  • Prevýšenie: 2122 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 45,5 km/h
  • Víťaz: Jonas Vigegaard (Jumbo-Visma)

Jonas Vigegaard (Jumbo-Visma) vyhral 16. etapu Vuelta a España 2023 po 3,9 km sóle v záverečnom stúpaní Bejes, vďaka čomu sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii a za lídrom a tímovým kolegom Seppom Kussom zaostáva už len o 29 sekúnd.

Druhý prešiel cieľom Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) a tretí finišoval Wout Poels (Bahrain-Victorious).

Vingegaard a jeho tím sa dozvedeli ráno hroznú správu, že ich tímový kolega Nathan Van Hooydonck bol účastníkom vážnej dopravnej nehody a Dán mu venoval etapové víťazstvo potom, ako dostal pozitívne správy o jeho zdravotnom stave.

„Som rád, že som dnes vyhral. Dnes ráno sme mali hrozné správy a chcel som vyhrať pre môjho priateľa a našťastie teraz sme dostali dobré správy o jeho stave, takže to je veľká úľava pre mňa, pre tím a dúfam, že sa čoskoro uzdraví.“

„Teraz si chcem užiť túto chvíľu a nemyslieť na to,“ odpovedal Vingegaard na otázku, čo rozmýšľa nad víťazstvom červeného dresu.

Okrem posunu Vingegaarda na druhé miesto, čím odsunul Primoža Rogliča na tretie miesto, sa celkové hodnotenie na vrchole rebríčka nezmenilo.

Na čele je aj naďalej Sepp Kuss a za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+2:33 min), Enric Mas (+3:02 min), Marc Soler (+3:28 min), Mikel Landa (+4:12 min) a Aleksandr Vlasov (+4:58 min).

</p> <h3>Záverečný kilometer 16. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 16. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu