Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Tlačové správy

Canyon otvoril inovačné laboratórium, v ktorom chce posúvať úroveň dizajnu bicyklov na vyšší level (+galéria)

Otvorením inovačného laboratória v sídle spoločnosti Canyon v Koblenzi (Nemecko), svetový výrobca bicyklov predstavuje kľúčový prvok vo svojom prístupe k vývoju produktov, v ktorom sa zameriava na samotné umenie inovácie.
Matúš Bušík
Canyon otvoril inovačné laboratórium, v ktorom chce posúvať úroveň dizajnu bicyklov na vyšší level (+galéria)

Bicykle Canyon sú známe svojou vedúcou úlohou v technológii, oceňovaným dizajnom a prelomovými inováciami, ktoré sú inšpirované potrebami zákazníkov, zdokonalené spätnou väzbou od športovcov a poháňané najinovatívnejšími a najkreatívnejšími dizajnérmi v cyklistickom priemysle.

Nová dizajnová a vývojová dielňa je špičkové zariadenie, v ktorom pracuje tím popredných svetových konštruktérov a dizajnérov bicyklov Canyon, ktorí sú poverení pokračovaním úspechov spoločnosti.

Ich úlohou je naďalej vytvárať oceňované produkty a pracovať na vývoji nových patentov. V súčasnosti vlastní spoločnosť Canyon viac než 300 patentov na dizajn produktov.

Napriek kolektívnej sile svojich inžinierov v Innovation Lab, Canyon vie, že inovatívna sila spočíva aj v každom nadšenom jazdcovi.

Canyon chce využiť tento skrytý zdroj vedomostí využitím zvedavosti a vášne pre cyklistiku v rámci svojich zamestnancov.

Wolfgang Kohl, manažér tímu Innovation Lab, vysvetľuje: „Pevne verím, že skutočnými odborníkmi na to, čo jazdci najviac potrebujú, sú samotní jazdci. V Canyone máme úžasne talentovaný a odhodlaný tím viac ako tisíc myslí žijúcich, dýchajúcich a snívajúcich o bicykloch. Ktorákoľvek z týchto myslí by mohla mať kľúč k ďalšej veľkej inovácii v cyklistike. V Innovation Lab je jedným z našich hlavných cieľov pracovať s týmto nevyužitým potenciálom a premeniť ho na produkty a inovácie, ktoré zlepšia jazdu pre všetkých cyklistov bez ohľadu na ich preferovaný štýl alebo disciplínu.“

Továreň Canyon pre inovácie, výkon, dizajn a technológiu

Celkovo je Innovation Lab miestom, kde najlepšie mozgy v cyklistike nanovo definujú hranice toho, čo je možné na dvoch kolesách – či už ide o odborníkov, inžinierov a dizajnérov, alebo o akúkoľvek kreatívnu myseľ Canyon s invenčným duchom.

„V Canyone sme neospravedlniteľne inovatívni. Vždy sme posúvali hranice a spochybňovali očakávania na stanovenie nových štandardov v cyklistike a budeme v tom pokračovať. Naše inovačné zameranie je zamerané na našich zákazníkov a rôznorodú komunitu jazdcov. S naším inovačným laboratóriom sa tím Canyon posunie na novú úroveň vynikajúcich úspechov v pretekárskom sektore, ale aj v našom mestskom portfóliu, čím podporíme budúcnosť udržateľnej mobility,“ povedal generálny riaditeľ Canyonu Nicolas de Ros Wallace.

V inovačnom laboratóriu tím pracuje mimo obmedzení tradičnej časovej osi dodávania produktov, oddeľuje sa od výskumu a vývoja produktov a je oslobodený od skorého sledovania trendov, skúmania nových nápadov, experimentovania so špičkovými technológiami.

S ohľadom na potreby zákazníkov je cieľom riešiť inovačné výzvy a stavať na ambícii Canyonu vytvárať tie najlepšie zážitky z jazdy na najlepších bicykloch na svete.

Kohl vysvetľuje: „Nie je väčšie vzrušenie, ako ponoriť sa do nepreskúmanej myšlienky v snahe o skutočnú inováciu. Inovačné laboratórium si predstavujem ako kreatívny otvorený priestor, kde môže prekvitať neobmedzená inšpirácia.“

Innovation Lab pokračuje v úspešnom inovatívnom snažení spoločnosti Canyon, ktoré prinieslo mnoho úspešných míľnikov v cyklistickom priemysle.

Od štandardnej aerodynamiky Aeroadu, ktorá z neho robí najrýchlejší bicykel v pelotóne, po Speedmax s jeho závideniahodným triatlonovým a traťovým úspechmi, Grail s Double Decker kokpitom alebo Inflite s jeho nezameniteľnou siluetou.

Potom je tu systém Shapeshifter, ktorý mení hru Strive, alebo stabilizátor riadenia Spectral KIS. Všetky tieto vynálezy zaujali predstavivosť jazdcov na celom svete už od začiatkov spoločnosti v roku 2002.

Hoci je Innovation Lab úplne nové, už pokračuje v rekorde Canyonu v oblasti vytvárania rázových vĺn v cyklistike.

Prvý bicykel navrhnutý od nuly v laboratóriu bude uvedený na trh začiatkom roku 2024. Podrobnosti sú v súčasnosti zahalené rúškom tajomstva, ale buďte naladení a buďte zvedaví, pretože Canyon odomyká ďalšiu úroveň inovácií bicyklov.

Bicykle Canyon

Canyon je jednou z najinovatívnejších značiek bicyklov na svete. Koncept začal v garáži zakladateľa Romana Arnolda a stal sa najväčším svetovým výrobcom cestných, horských, triatlonových, mestských, hybridných a elektrických bicyklov.

Canyon si vyslúžil svoju žiariacu povesť pre inovácie dôsledným používaním pokročilých materiálov, myslenia a technológie.

Ikonický dizajn Canyon je ľahko identifikovateľný. Okrem toho, že sú odvážne konkurencieschopní a neustále sa rozširujú, sú odhodlaní sprístupniť globálnu cyklistickú komunitu každému jazdcovi.

Zatiaľ čo Canyon spolupracuje s niektorými z najlepších športovcov na planéte, ich misia „Inspire to Ride“ zdôrazňuje, ako pracujú na propagácii sily cyklistiky pre každého.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu