Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Tlačové správy

Canyon otvoril inovačné laboratórium, v ktorom chce posúvať úroveň dizajnu bicyklov na vyšší level (+galéria)

Otvorením inovačného laboratória v sídle spoločnosti Canyon v Koblenzi (Nemecko), svetový výrobca bicyklov predstavuje kľúčový prvok vo svojom prístupe k vývoju produktov, v ktorom sa zameriava na samotné umenie inovácie.
Matúš Bušík
Canyon otvoril inovačné laboratórium, v ktorom chce posúvať úroveň dizajnu bicyklov na vyšší level (+galéria)

Bicykle Canyon sú známe svojou vedúcou úlohou v technológii, oceňovaným dizajnom a prelomovými inováciami, ktoré sú inšpirované potrebami zákazníkov, zdokonalené spätnou väzbou od športovcov a poháňané najinovatívnejšími a najkreatívnejšími dizajnérmi v cyklistickom priemysle.

Nová dizajnová a vývojová dielňa je špičkové zariadenie, v ktorom pracuje tím popredných svetových konštruktérov a dizajnérov bicyklov Canyon, ktorí sú poverení pokračovaním úspechov spoločnosti.

Ich úlohou je naďalej vytvárať oceňované produkty a pracovať na vývoji nových patentov. V súčasnosti vlastní spoločnosť Canyon viac než 300 patentov na dizajn produktov.

Napriek kolektívnej sile svojich inžinierov v Innovation Lab, Canyon vie, že inovatívna sila spočíva aj v každom nadšenom jazdcovi.

Canyon chce využiť tento skrytý zdroj vedomostí využitím zvedavosti a vášne pre cyklistiku v rámci svojich zamestnancov.

Wolfgang Kohl, manažér tímu Innovation Lab, vysvetľuje: „Pevne verím, že skutočnými odborníkmi na to, čo jazdci najviac potrebujú, sú samotní jazdci. V Canyone máme úžasne talentovaný a odhodlaný tím viac ako tisíc myslí žijúcich, dýchajúcich a snívajúcich o bicykloch. Ktorákoľvek z týchto myslí by mohla mať kľúč k ďalšej veľkej inovácii v cyklistike. V Innovation Lab je jedným z našich hlavných cieľov pracovať s týmto nevyužitým potenciálom a premeniť ho na produkty a inovácie, ktoré zlepšia jazdu pre všetkých cyklistov bez ohľadu na ich preferovaný štýl alebo disciplínu.“

Továreň Canyon pre inovácie, výkon, dizajn a technológiu

Celkovo je Innovation Lab miestom, kde najlepšie mozgy v cyklistike nanovo definujú hranice toho, čo je možné na dvoch kolesách – či už ide o odborníkov, inžinierov a dizajnérov, alebo o akúkoľvek kreatívnu myseľ Canyon s invenčným duchom.

„V Canyone sme neospravedlniteľne inovatívni. Vždy sme posúvali hranice a spochybňovali očakávania na stanovenie nových štandardov v cyklistike a budeme v tom pokračovať. Naše inovačné zameranie je zamerané na našich zákazníkov a rôznorodú komunitu jazdcov. S naším inovačným laboratóriom sa tím Canyon posunie na novú úroveň vynikajúcich úspechov v pretekárskom sektore, ale aj v našom mestskom portfóliu, čím podporíme budúcnosť udržateľnej mobility,“ povedal generálny riaditeľ Canyonu Nicolas de Ros Wallace.

V inovačnom laboratóriu tím pracuje mimo obmedzení tradičnej časovej osi dodávania produktov, oddeľuje sa od výskumu a vývoja produktov a je oslobodený od skorého sledovania trendov, skúmania nových nápadov, experimentovania so špičkovými technológiami.

S ohľadom na potreby zákazníkov je cieľom riešiť inovačné výzvy a stavať na ambícii Canyonu vytvárať tie najlepšie zážitky z jazdy na najlepších bicykloch na svete.

Kohl vysvetľuje: „Nie je väčšie vzrušenie, ako ponoriť sa do nepreskúmanej myšlienky v snahe o skutočnú inováciu. Inovačné laboratórium si predstavujem ako kreatívny otvorený priestor, kde môže prekvitať neobmedzená inšpirácia.“

Innovation Lab pokračuje v úspešnom inovatívnom snažení spoločnosti Canyon, ktoré prinieslo mnoho úspešných míľnikov v cyklistickom priemysle.

Od štandardnej aerodynamiky Aeroadu, ktorá z neho robí najrýchlejší bicykel v pelotóne, po Speedmax s jeho závideniahodným triatlonovým a traťovým úspechmi, Grail s Double Decker kokpitom alebo Inflite s jeho nezameniteľnou siluetou.

Potom je tu systém Shapeshifter, ktorý mení hru Strive, alebo stabilizátor riadenia Spectral KIS. Všetky tieto vynálezy zaujali predstavivosť jazdcov na celom svete už od začiatkov spoločnosti v roku 2002.

Hoci je Innovation Lab úplne nové, už pokračuje v rekorde Canyonu v oblasti vytvárania rázových vĺn v cyklistike.

Prvý bicykel navrhnutý od nuly v laboratóriu bude uvedený na trh začiatkom roku 2024. Podrobnosti sú v súčasnosti zahalené rúškom tajomstva, ale buďte naladení a buďte zvedaví, pretože Canyon odomyká ďalšiu úroveň inovácií bicyklov.

Bicykle Canyon

Canyon je jednou z najinovatívnejších značiek bicyklov na svete. Koncept začal v garáži zakladateľa Romana Arnolda a stal sa najväčším svetovým výrobcom cestných, horských, triatlonových, mestských, hybridných a elektrických bicyklov.

Canyon si vyslúžil svoju žiariacu povesť pre inovácie dôsledným používaním pokročilých materiálov, myslenia a technológie.

Ikonický dizajn Canyon je ľahko identifikovateľný. Okrem toho, že sú odvážne konkurencieschopní a neustále sa rozširujú, sú odhodlaní sprístupniť globálnu cyklistickú komunitu každému jazdcovi.

Zatiaľ čo Canyon spolupracuje s niektorými z najlepších športovcov na planéte, ich misia „Inspire to Ride“ zdôrazňuje, ako pracujú na propagácii sily cyklistiky pre každého.

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu