Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Poprad – Stráže pod Tatrami a okolie

Biker

Prvú cyklotrasu v snehu, v roku 2009, sme absolvovali z Popradu v smere na mestkú časť Stráže pod Tatrami a v priľahlom okolí.

Cyklotrasa začína v centre mesta Poprad, odkiaľ prejdeme podchodom popod železnicnú trať na cestu vedúcu do mestskej časti Stráže pod Tatrami, kde na námestí pred kostolom odbočíme doprava (skoro 180 stupňová otočka) a hneď doľava do krátkeho strmšieho kopčeka. Po asi 150m zabočíme zase vľavo a prejdeme okolo cintorína, ktorý je po našej ľavej strane.

Pokračujeme rovno, kde v miernom stúpaní sa asfaltová cesta zmení na poľnú cestu. Pokračujeme po tejto poľnej ceste . Po 700m sa napojíme na širšiu jemne štrkovitú cestu . Pokračujeme stále rovno a po cca 1400m budeme križovať diaľnicu podchodom. Stále sa držíme tejto cesty, ktorá neskôr končí na križovatke s asfaltkou vedúcou zo Žakoviec do Úsvitu.

Odbočíme doľava a po tejto asfaltke miernym stúpaním prejdeme popri smetisku. Nasleduje krátke klesanie a v mieste, kde sa asflatka točí doprava, tak my pokračujeme rovno na poľnú cestu. Ideme stále rovno a po 700m zatočíme doľava. Poľná cesta neskôr prejde do panelovej cesty. Prejdeme okolo meteo stanice. Po miernom stúpaní budeme opäť križovať dialnicu, tentoraz však nadjazdom.

Za nadjazdom neodbočíme vľavo, ale pokračujeme mierne vpravo, prejdeme okolo ďalšej stanice, v týchto miestach sa nám naskytujú pekné výhľady na Vysoké Tatry). Pokračujeme po poľnej ceste a prejdeme popri kríži, za ktorým sa cesta zatočí doľava. Po pár metroch sa napojíme na poľnú cestu nad mestskou časťou Stráže pod Tatrami, ktorou sme prichádzali.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu