Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pred 10 rokmi získal titul majstra sveta, dnes vyhral 36-ročný Rui Costa etapu na Vuelte

V šprinte vedúcej trojice z úniku skončil na druhom mieste Lennard Kämna pred Santiagom Buitragom. Remco Evenepoel si upevnil miesto na čele súťaže vrchárov, zatiaľ čo v celkovej klasifikácii je aj naďalej vo vedení Sepp Kuss.
Martin Sarvaš
Pred 10 rokmi získal titul majstra sveta, dnes vyhral 36-ročný Rui Costa etapu na Vuelte

15. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Pamplona → Lekunberri
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 158,3 km
  • Prevýšenie: 2494 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 45 km/h
  • Víťaz: Rui Costa (Intermarché-Circus-Wanty)

Rui Costa (Intermarché-Circus-Wanty) sa stal víťazom kopcovitej 15. etapy Vuelta a España 2023, keď v záverečnom šprinte vedúcej trojice v úniku porazil Lennarda Kämnu (Bora-Hansgrohe) a Santiaga Buitraga (Bahrain Victorious), ktorí skončili na druhom resp. treťom mieste.

36-ročný Portugalčan si pripísal ďalší veľký úspech do jeho bohatej kariéry 10 rokov po zisku titulu majstra sveta.

Do úniku, ktorý sa finálne sformoval až po 70 km, sa prebojoval aj Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step), ktorý skončil na štvrtom mieste a upevnil miesto na čele súťaže vrchárov. Je síce aj naďalej na 15. mieste v celkovom hodnotení, ale svoju stratu na lídra Seppa Kussa (Jumbo-Visma) znížil z 19 minút na 16:22 minúty.

Poradie na vrchole celkovej klasifikácie sa nezmenilo. Na čele je aj naďalej Sepp Kuss, na druhom mieste je Primož Roglič (+1:37 min) a tretí je Jonas Vingegaard (+1:44 min).

Za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+2:37 min), Enric Mas (+3:06 min), Marc Soler (+3:10 min), Mikel Landa (+4:12 min), Aleksandr Vlasov (+5:02 min).

</p> <h3>Záverečný kilometer 15. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 15. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu