Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Po katastrofálnom dni predviedol Remco Evenepoel skvelý výkon a z úniku vyhral ťažkú horskú etapu na Vuelte

Evenepoel sa prebojoval do úniku s Romainom Bardetom, ktorý skončil druhý. 23-ročný Belgičan sa tak dostal do vedenia súťaže vrchárov, o ktorej povedal, že bude jeho novým cieľom na prebiehajúcej Vuelte. Lídrom celkovej klasifikácie zostáva aj naďalej Sepp Kuss.
Martin Sarvaš
14. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Sprintcycling

14. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Sauveterre-de-Béarn → Larra-Belagua
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 156,2 km
  • Prevýšenie: 4623 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 37 km/h
  • Víťaz: Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)

Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) vyhral po skvelom výkone z úniku náročnú horkú 14. etapu Vuelta a España 2023.

Predošlý deň prišiel Evenepoel o šancu bojovať o červený dres, keď v kráľovskej etape neudržal vysoké tempo tímu Jumbo-Visma a do cieľa prišiel s 27-minútovou stratou.

23-ročný Belgičan však predviedol v štrnástej etape obdivuhodný výkon, keď sa mu podarilo prebojovať do úniku a do cieľa prišiel osamote s viac ako 8-minútovým náskokom pred skupinou favoritov s lídrom Vuelty Seppom Kussom (Jumbo-Visma).

Na druhom mieste skončil Romain Bardet (DSM-Firmenich), ktorý bol ako jediný vo vedúcom úniku s Evenepoelom a tretí finišoval Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) pred Jonathanom Castroviejom (Ineos Grenadiers) a Michaelom Storerom (Groupama-FDJ).

Remco Evenepoel išiel s Romainom Bardetom vo vedení do rozhodujúceho stúpania Puerto de Belagua (9,4 km / 6,3 %), v ktorom zrýchlil 4 km pred cieľom, na čo už Bardet nedokázal zareagovať.

Poradie na vrchole celkovej klasifikácie sa nezmenilo. Na čele je aj naďalej Sepp Kuss, na druhom mieste je Primož Roglič (+1:37 min) a tretí je Jonas Vingegaard (+1:44 min).

Za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+2:37 min), Enric Mas (+3:06 min), Marc Soler (+3:10 min), Mikel Landa (+4:12 min), Aleksandr Vlasov (+5:02 min).

Evenepoel sa vďaka víťazstvu posunul o štyri priečky vyššie na 15. miesto, ale má veľkú stratu 19:12 minúty na Seppa Kussa. Dostal sa však do vedenia súťaže vrchárov, o ktorej povedal, že bude jeho novým cieľom na prebiehajúcej Vuelte.

Záverečný kilometer 14. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 14. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu