Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Gatto bude novým pomocníkom Sagana v klasikách

Príchod 30-ročného talianskeho jazdca je posledným do ruského zoskupenia pred sezónou 2016. Profesionálny cyklistický tím Tinkoff získal ďalšiu posilu, slovenskému úradujúcemu majstrovi sveta Petrovi Saganovi bude pomáhať na klasikách Oscar Gatto. Kompletný tím sa na budúci týždeň stretne na prvom mítingu v chorvátskom Poreči.
Biker
Gatto bude novým pomocníkom Sagana v klasikách

„Nepochybne je obrovskou satisfakciou, že som sa stal členom jedného z najlepších tímov sveta. Tento fakt ma motivuje v tom, aby som vydal zo seba absolutórium. Pomôže mi to stať sa aj lepším cyklistom, pretože v takejto spoločnosti pri Albertovi Contadorovi či Petrovi Saganovi sa môžem iba zlepšovať – fyzicky aj mentálne,“ povedal Gatto pre oficiálny web Tinkoff-Saxo.

Taliansky cyklista považuje samého seba za silného v záverečných šprintoch v redukovanom pelotóne a preteky s ťažkými sektormi tzv. pavé sú podľa neho najlepšie. „V kalendári nie sú podobné preteky ako Okolo Flámska či Paríž – Roubaix,“ uviedol Gatto, ktorý je víťazom klasiky Dwars door Vlaanderen z roku 2013. Za najdôležitejšie víťazstvo v doterajšej kariére však považuje prvenstvo v etape na Giro d’Italia zo sezóny 2011, keď zdolal svojho budúceho kolegu Contadora. „Pretnúť cieľovú čiaru pred Albertom bol pre mňa popudom, vďaka ktorému som sa posunul o level vyššie,“ dodal Gatto. Ten sa so Saganom už stretol v roku 2014 v tíme Cannondale. „Gatto je tu primárne na pomoc Petrovi v klasikách. V menších pretekoch dostane priestor na svoje vlastné ambície,“ uzavrel šéf športových riaditeľov Tinkoff-Saxo Steven de Jongh.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu