Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Gatto bude novým pomocníkom Sagana v klasikách

Príchod 30-ročného talianskeho jazdca je posledným do ruského zoskupenia pred sezónou 2016. Profesionálny cyklistický tím Tinkoff získal ďalšiu posilu, slovenskému úradujúcemu majstrovi sveta Petrovi Saganovi bude pomáhať na klasikách Oscar Gatto. Kompletný tím sa na budúci týždeň stretne na prvom mítingu v chorvátskom Poreči.
Biker
Gatto bude novým pomocníkom Sagana v klasikách

„Nepochybne je obrovskou satisfakciou, že som sa stal členom jedného z najlepších tímov sveta. Tento fakt ma motivuje v tom, aby som vydal zo seba absolutórium. Pomôže mi to stať sa aj lepším cyklistom, pretože v takejto spoločnosti pri Albertovi Contadorovi či Petrovi Saganovi sa môžem iba zlepšovať – fyzicky aj mentálne,“ povedal Gatto pre oficiálny web Tinkoff-Saxo.

Taliansky cyklista považuje samého seba za silného v záverečných šprintoch v redukovanom pelotóne a preteky s ťažkými sektormi tzv. pavé sú podľa neho najlepšie. „V kalendári nie sú podobné preteky ako Okolo Flámska či Paríž – Roubaix,“ uviedol Gatto, ktorý je víťazom klasiky Dwars door Vlaanderen z roku 2013. Za najdôležitejšie víťazstvo v doterajšej kariére však považuje prvenstvo v etape na Giro d’Italia zo sezóny 2011, keď zdolal svojho budúceho kolegu Contadora. „Pretnúť cieľovú čiaru pred Albertom bol pre mňa popudom, vďaka ktorému som sa posunul o level vyššie,“ dodal Gatto. Ten sa so Saganom už stretol v roku 2014 v tíme Cannondale. „Gatto je tu primárne na pomoc Petrovi v klasikách. V menších pretekoch dostane priestor na svoje vlastné ambície,“ uzavrel šéf športových riaditeľov Tinkoff-Saxo Steven de Jongh.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu