Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 13. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Etapa sa končí na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet, pričom obsahuje tri kategorizované stúpania – jedno prvej kategórie a dva ťažké kopce najvyššej kategórie hors s celkovým prevýšením 4266 metrov.
Martin Sarvaš
Detaily 13. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

13. etapa Vuelta a España 2023: Formigal. Huesca la Magia → Col du Tourmalet | 134,7 km | 4266 m | horská

Formigal. Huesca la Magia → Col du Tourmalet

  • Dátum: 8. septembra
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 134,7 km
  • Prevýšenie: 4266 m
  • Štart: 13:50 hod
  • Očakávaný koniec: 17:30 hod

Trinásta etapa La Vuelta je extrémne náročná. Po výstupe na Col d’Aubisque a Col de Spandelles nasleduje posledný výstup na slávny vrchol Col du Tourmalet. Boj o etapu favoritov celkovej klasifikácie by bol skvelý, hoci úspešný únik nemožno nikdy úplne vylúčiť.

Trasa od začiatku stúpa, takže od úvodu bude plná akcie. Jazdci musia zdolať prevýšenie 4266 metrov na trase, ktorá má len 134,7 kilometra. V hre je celkovo päť stúpaní – Puerto de Portalet (4,4 km / 5,4 %), Col d’Aubisque (16,5 km / 7,1 %), Col du Soulor (2,1 km / 5,1 %), Col des Spandelles (10,3 km / 8,3 %), a cieľové stúpanie Col du Tourmalet (18,9 km / 7,4%).

Col du Tourmalet je skutočné monštrum dlhé 18,9 kilometra. S priemerom 7,4% je pomerne konzistentné po väčšinu stúpania, ale to sa mení v posledných dvoch kilometroch. Tento úsek má sklon 9 %, pričom tesne pred cieľovou čiarou dokonca stúpne až na 13 %.

Je pravdepodobné, že uvidíme obrovský boj o červený dres až po vrchol Col du Tourmalet.

Najväčší favoriti

*** Jonas Vingegaard, Primoz Roglic, Juan Ayuso
** João Almeida, Enric Mas, Aleksandr Vlasov, Sepp Kuss
* Remco Evenepoel, Geraint Thomas, Romain Bardet, Damiano Caruso

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu