Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Juan Sebastián Molano vyhral v šprinte 12. etapu Vuelty, Roglič získal sekundy na šprintérskej prémii

Na druhom mieste skončil Kaden Groves a tretí finišoval Boy van Poppel. V červenom drese lídra je aj naďalej Sepp Kuss.
Martin Sarvaš
Juan Sebastián Molano vyhral v šprinte 12. etapu Vuelty, Roglič získal sekundy na šprintérskej prémii

12. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

12. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Ólvega → Zaragoza
  • Profil: zvlnená
  • Dĺžka: 150,6 km
  • Prevýšenie: 865 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 44,4 km/h
  • Víťaz: Juan Sebastián Molano (UAE Emirates)

Juan Sebastián Molano (UAE Emirates) vyhral v hromadnom šprinte 12. etapu Vuelta a España 2023.

Kolumbijčan zvíťazil po tom, ako bol najväčší favorit a líder bodovacej súťaže Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) zablokovaný medzi inými jazdcami a v posledných 200 metroch mu ešte spadla reaťaz. Groves napokon vybojoval druhé miesto pred tretím Boyom van Poppelom (Intermarché – Circus – Wanty).

„Vďaka môjmu tímu. Dnes boli úžasní,“ povedal Molano po dojazde. „Som veľmi šťastný, že som vyhral etapu na Vuelte minulý rok a podarilo sa mi to aj tento rok.“

Na čele poradia celkovej klasifikácie došlo len k malej zmene, pretože Primož Roglič (Jumbo-Visma) ukoristil štyri bonusové sekundy na šprintérskej prémii, čím stiahol náskok na hlavného rivala Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep) na 23 sekúnd.

Inak zostalo celkové hodnotenie bezo zmeny. Vo vedení celkového hodnotenia zostáva aj naďalej Sepp Kuss, ktorý vedie o 26 sekúnd pred Marcom Solerom (UAE Emirates) a na treťom mieste je Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) so stratou 1:09 min na Kussa.

Štvrtý Primož Roglič má 23-sekundovú stratu na Evenepoela a za ním sú v najlepšej desiatke priebežne Lenny Martinez (Graoupama-FDJ), João Almeida (UAE Emirates), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Juan Ayuso (UAE Emirates), Enric Mas (Movistar) a Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe)

Záverečný kilometer 12. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 12. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu