Juan Sebastián Molano vyhral v šprinte 12. etapu Vuelty, Roglič získal sekundy na šprintérskej prémii

Na druhom mieste skončil Kaden Groves a tretí finišoval Boy van Poppel. V červenom drese lídra je aj naďalej Sepp Kuss.

• Priemerná rýchlosť (víťaza): 44,4 km/h
  • Víťaz: Juan Sebastián Molano (UAE Emirates)

Juan Sebastián Molano (UAE Emirates) vyhral v hromadnom šprinte 12. etapu Vuelta a España 2023.

Kolumbijčan zvíťazil po tom, ako bol najväčší favorit a líder bodovacej súťaže Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) zablokovaný medzi inými jazdcami a v posledných 200 metroch mu ešte spadla reaťaz. Groves napokon vybojoval druhé miesto pred tretím Boyom van Poppelom (Intermarché – Circus – Wanty).

„Vďaka môjmu tímu. Dnes boli úžasní,“ povedal Molano po dojazde. „Som veľmi šťastný, že som vyhral etapu na Vuelte minulý rok a podarilo sa mi to aj tento rok.“

Na čele poradia celkovej klasifikácie došlo len k malej zmene, pretože Primož Roglič (Jumbo-Visma) ukoristil štyri bonusové sekundy na šprintérskej prémii, čím stiahol náskok na hlavného rivala Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep) na 23 sekúnd.

Inak zostalo celkové hodnotenie bezo zmeny. Vo vedení celkového hodnotenia zostáva aj naďalej Sepp Kuss, ktorý vedie o 26 sekúnd pred Marcom Solerom (UAE Emirates) a na treťom mieste je Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) so stratou 1:09 min na Kussa.

Štvrtý Primož Roglič má 23-sekundovú stratu na Evenepoela a za ním sú v najlepšej desiatke priebežne Lenny Martinez (Graoupama-FDJ), João Almeida (UAE Emirates), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Juan Ayuso (UAE Emirates), Enric Mas (Movistar) a Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe)