Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Lennard Kämna vyhral z úniku deviatu etapu Vuelty a uzavrel etapový hetrik z pretekov Grand Tour

Na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca skončil na druhom mieste Matteo Sobrero a tretí finišoval Chris Hamilton.
Martin Sarvaš
Lennard Kämna vyhral z úniku deviatu etapu Vuelty a uzavrel etapový hetrik z pretekov Grand Tour

9. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

9. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 184,5 km
  • Prevýšenie: 3041 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 39,5 km/h
  • Víťaz: Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe)

Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe) vyhral z úniku horskú deviatu etapu Vuelta a España 2023, čím dosiahol hetrik z pretekov Grand Tour po predchádzajúcich etapových víťazstvách na Tour de France a Giro d’Italia.

Na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca skončil na druhom mieste Matteo Sobrero (Jayco-AlUla) a tretí finišoval Chris Hamilton (dsm-firmenich).

Kämna sa dostal do 8-člennémho úniku, ktorý sa vytvoril po 50 km a dlhých súbojoch v silnom bočnom vetre. Spolu s ním boli na čele Matteo Sobrero, Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe), Amanuel Ghebreigzabhier (Lidl-Trek), Ruben Fernandez (Cofidis), Dani Navarro (Burgos-BH) a Jon Barrenetxea (Caja Rural-Seguros RGA).

Na čele celkovej klasifikácie zostáva aj naďalej Sepp Kuss (Jumbo-Visma), ktorý vedie o 43 sekúnd pred Marcom Solerom (UAE Emirates) a tretí Lenny Martinez stráca na lídra 1:02 min.

V záverečnom stúpaní sa podarilo Primožovi Rogličovi získať dve sekúndy na Remca Evenepoela, čím sa k nemu priblížil v celkovom hodnotení na rozdiel piatich sekúnd a rovnaký čas stráca na belgického šampióna aj Mikel Landa (Bahrain-Victorious).

V pondelok 4. septembra majú pretekári na Vuelte deň oddychu a v utorok pokračujú preteky 25,8 km dlhou individuálnou časovkou v meste Valladolid.

Záverečný kilometer 9. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 9. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu