Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lennard Kämna vyhral z úniku deviatu etapu Vuelty a uzavrel etapový hetrik z pretekov Grand Tour

Na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca skončil na druhom mieste Matteo Sobrero a tretí finišoval Chris Hamilton.
Martin Sarvaš
Lennard Kämna vyhral z úniku deviatu etapu Vuelty a uzavrel etapový hetrik z pretekov Grand Tour

9. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

9. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 184,5 km
  • Prevýšenie: 3041 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 39,5 km/h
  • Víťaz: Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe)

Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe) vyhral z úniku horskú deviatu etapu Vuelta a España 2023, čím dosiahol hetrik z pretekov Grand Tour po predchádzajúcich etapových víťazstvách na Tour de France a Giro d’Italia.

Na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca skončil na druhom mieste Matteo Sobrero (Jayco-AlUla) a tretí finišoval Chris Hamilton (dsm-firmenich).

Kämna sa dostal do 8-člennémho úniku, ktorý sa vytvoril po 50 km a dlhých súbojoch v silnom bočnom vetre. Spolu s ním boli na čele Matteo Sobrero, Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe), Amanuel Ghebreigzabhier (Lidl-Trek), Ruben Fernandez (Cofidis), Dani Navarro (Burgos-BH) a Jon Barrenetxea (Caja Rural-Seguros RGA).

Na čele celkovej klasifikácie zostáva aj naďalej Sepp Kuss (Jumbo-Visma), ktorý vedie o 43 sekúnd pred Marcom Solerom (UAE Emirates) a tretí Lenny Martinez stráca na lídra 1:02 min.

V záverečnom stúpaní sa podarilo Primožovi Rogličovi získať dve sekúndy na Remca Evenepoela, čím sa k nemu priblížil v celkovom hodnotení na rozdiel piatich sekúnd a rovnaký čas stráca na belgického šampióna aj Mikel Landa (Bahrain-Victorious).

V pondelok 4. septembra majú pretekári na Vuelte deň oddychu a v utorok pokračujú preteky 25,8 km dlhou individuálnou časovkou v meste Valladolid.

</p> <h3>Záverečný kilometer 9. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 9. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu