Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 8. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie z ôsmej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Primož Roglič (Jumbo-Visma) vyhral horskú ôsmu etapu pretekov Vuelta a España 2023, keď po záverečnom stúpaní Xorret de Catí a krátkom zjazde porazil v šprinte Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep), ktorý skončil druhý a tretí finišoval Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Za Ayusom prešli cieľom zvyšní favoriti celkového hodnotenia Enric Mas (Movistar), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), João Almeida (UAE Emirates), Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a Marc Soler (UAE Emirates).

„Pekné, však? Teraz som ešte uvoľnenejší,“ povedal po etape Roglič. „Už to bolo pekné, ale predovšetkým som šťastný, že som sa z toho pádu dostal. Teraz si to užívame a ideme deň za dňom.“

„Vždy dúfate v to najlepšie. Chalani odviedli naozaj úžasnú prácu, kontrolovali naozaj silný únik. Potom sme nakoniec nemali inú možnosť.“

„Bolo to ťažké. Zrýchlil som už pri prvom stúpaní a tiež som presne nevedel, ako to bude. V šprinte je to vždy trochu hazard, ale mal som nohy a dokázal som to,“ dodal Primož Roglič.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu