Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 7. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Siedma etapa vedie z Utielu do Olivy, má dĺžku cez 200 km, prevýšenie 1144 m a v závere sa očakáva hromadný šprint.
Martin Sarvaš
Detaily 7. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

7. etapa Vuelta a España 2023: Utiel → Oliva | 200,8 km | 1144 m | rovinatá

Utiel → Oliva

  • Dátum: 1. septembra
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 200,8 km
  • Prevýšenie: 1144 m
  • Štart: 12:20 hod
  • Očakávaný koniec: 17:30 hod

Siedma etapa Vuelta a España 2023 vyzerá lákavo pre rýchlych finišerov. Preteky dlhé 200,8 kilometra vedú z Utielu do Olivy, pobrežného miesta južne od mesta Valencia.

Trasa prechádza provinciou Valencia zo západu na východ. Po štarte v Utieli je prvá časť etapy zvlnená a nasleduje už len takmer rovina. Cieľové mesto Oliva sa nachádza 80 kilometrov od Valencie na pobreží Stredozemného mora.

Finiš v hromadnom šprinte je takmer istý, pretože posledných 100 kilometrov vedie pozdĺž pobrežia a je terén je rovinatý.

Najväčší favoriti

*** Kaden Groves, Sebastian Molano
** Marijn van den Berg, Alberto Dainese
* Dries Van Gestel, Milan Menten, Edward Theuns

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu