Detaily 3. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Tretia etapa vedie zo Súrie do Arinsalu, má dĺžku 158,5 km a prevýšenie 3472 m. V závere etapy budú rozhodovať o víťazovi dve náročné stúpania.

• Očakávaný koniec: 17:30 hod

Tretia etapa Vuelty prechádza cez Katalánsko a končí vysoko v Pyrenejach, v Andorre. Nábeh je zvlnený a posledných 50 kilometrov je horských.

Dve veľké stúpania komplikujú veci jazdcom z úniku v záverečnej fáze pretekov. Vrchári sa určite majú na čo tešiť. Prvé stúpanie Coll d’Ordino má 8,9 km s priemerným sklonom 5,1 % a potom nasleduje výstup do lyžiarskeho areálu v horách nad Arinsalom. Cieľové stúpanie je dlhé 8,3 kilometra s priemerom 7,7 %.

Je pravdepodobné, že tímy celkovej klasifikácie nechajú úniku dostatočný odstup na to, aby mohli bojovať o víťazstvo v etape aj o červený dres. Koniec koncov, skutočná akcia GC sa očakáva v druhom a treťom týždni.

Najväčší favoriti

*** David de la Cruz, Michael Storer, Ruben Guerreiro, Einer Rubio
** Jesús Herrada, Pierre Latour, Bauke Mollema, Rein Taaramäe
* Juan Pedro López, Joe Dombrowski, Lennert Van Eetvelt, Sylvain Moniquet

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

22.07.2024 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.