Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Andreas Kron vyhral po krátkom sóle v závere druhú etapu Vuelta a España

Víťazstvo venoval zosnulému tímovému kolegovi Tijlovi De Deckerovi, ktorý pred pár dňami zomrel po nehode počas tréningu. Na druhom mieste skončil Kaden Groves a tretí prešiel cieľom Andrea Vendrame.
Martin Sarvaš
Andreas Kron vyhral po krátkom sóle v závere druhú etapu Vuelta a España

2. etapa Vuelta a España 2023. Foto: Lotto-Dstny

2. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Mataró → Barcelona
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 181,8 km
  • Prevýšenie: 2754 m
  • Víťaz: Andreas Kron (Lotto-Dstny)

Andreas Kron (Lotto Dstny) vyhral chaotickú a pádmi poznačenú druhú etapu pretekov Vuelta a España 2023.

Dán využil na svoj rozhodujúci útok strmú rampu na vrchol stúpania Castell de Montjuic v záverečných troch kilometroch a udržal si až do cieľa 7-sekundový náskok pred malou stíhacou skupinou.

Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) si v šprinte vybojoval druhé miesto a tretí skončil Andrea Vendrame (AG2R Citroën).

Organizátori pretekov ustúpili tlaku jazdcov a tímov, a oznámili, že čas celkovej klasifikácie sa bude rátať už 9 km pred cieľom. Dôvodom bol silný dážď, v ktorom by bol technický zjazd zo stúpania Montjuic veľmi nebezpečný.

Favoriti o celkové víťazstvo tak zbytočne neriskovali a bezpečne sa dostali do cieľa.

Andreas Kron venoval svoje víťazstvo mladému tímovému kolegovi Tijlovi De Deckerovi, ktorý pred pár dňami zomrel po nehode počas tréningu.

</p> <h3>Záverečný kilometer 2. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 2. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu