Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie z úvodnej tímovej časovky Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Úvodnú etapu – tímovú časovku – pretekov Vuelta a España 2023 výrazne poznačil hustý dážď, kvôli ktorému museli jazdiť pretekári na mokrých a šmykľavých cestách veľmi opatrne, ale aj napriek tomu skončilo mnoho jazdcov na zemi.

Okrem toho štartovali posledné tímy za tmy, čo im ešte sťažilo viditeľnosť na trati.

Tímovú časovku vyhral tím dsm-firmenich. Jazdci holandského tímu prešli 14,8 km dlhú trasu v Barcelone v čase 17:30 min s priemernou rýchlosťou 50,743 km/h. Druhý najrýchlejší bol tím Movistar so stratou necelej sekundy a na treťom mieste skončil tím EF Education-EasyPost, ktorý zaostal o 6 sekúnd.

Evenepoel bol po pretekoch zjavne nahnevaný: „Mali sme na to celý deň a išli sme až večer. Dážď je dážď. To neovplyvníte, ale jazdiť za tmy je naozaj nezmysel. Sme na pretekoch na to, aby sme pretekali, takže sme museli veľmi riskovať. Podľa mňa je to skutočne hlúposť. Organizátori by sa mali zamyslieť nad tým, aké to bolo nebezpečné.“

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu