Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie z úvodnej tímovej časovky Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Úvodnú etapu – tímovú časovku – pretekov Vuelta a España 2023 výrazne poznačil hustý dážď, kvôli ktorému museli jazdiť pretekári na mokrých a šmykľavých cestách veľmi opatrne, ale aj napriek tomu skončilo mnoho jazdcov na zemi.

Okrem toho štartovali posledné tímy za tmy, čo im ešte sťažilo viditeľnosť na trati.

Tímovú časovku vyhral tím dsm-firmenich. Jazdci holandského tímu prešli 14,8 km dlhú trasu v Barcelone v čase 17:30 min s priemernou rýchlosťou 50,743 km/h. Druhý najrýchlejší bol tím Movistar so stratou necelej sekundy a na treťom mieste skončil tím EF Education-EasyPost, ktorý zaostal o 6 sekúnd.

Evenepoel bol po pretekoch zjavne nahnevaný: „Mali sme na to celý deň a išli sme až večer. Dážď je dážď. To neovplyvníte, ale jazdiť za tmy je naozaj nezmysel. Sme na pretekoch na to, aby sme pretekali, takže sme museli veľmi riskovať. Podľa mňa je to skutočne hlúposť. Organizátori by sa mali zamyslieť nad tým, aké to bolo nebezpečné.“

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu