Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sagan o budúcom roku: Sústredím sa na všetky veľké preteky

"Viac-menej to bude rovnaké ako tento rok. Sezónu začnem v Argentíne na pretekoch Tour de San Luis. V minulosti som ich absolvoval dvakrát," priblížil svoje ciele Sagan podľa serveru cyclingnews.com.
Biker

„Následne budú dôležité jarné klasiky Miláno – San Remo, Okolo Flámska, Paríž – Roubaix a potom Tour de France. Roubaix zostáva cieľom číslo jeden, ale sústredím sa na všetky veľké preteky. V tomto roku som nebol príliš spokojný s jarnou časťou, ale získal som viac skúseností.“

V tomto roku som nebol príliš spokojný s jarnou časťou, ale získal som viac skúseností, hovorí majster sveta. V cyklistickom tíme Tinkoff ukončili nákupy a preskupovanie jazdcov pred budúcou sezónou. Momentálne sa jeho členovia spoznávajú na sústredení v chorvátskom prímorskom letovisku Poreč. Trvá od 26. do 29. októbra. Je na ňom prítomných dvadsaťsedem cyklistov vrátane slovenskej enklávy. Okrem majstra sveta Petra Sagana je tam jeho brat Juraj, Michael Kolář a tiež nová akvizícia Erik Baška.

Podľa generálneho riaditeľa Tinkoff Stefana Feltrina je sústredenie aj začiatkom novej éry v tíme. Od novej sezóny už nepočíta s podporou dánskeho sponzora Saxo Bank. Feltrin ju označil ako Tinkoff éra – podľa ruského majiteľa Olega Tiňkova. „Odteraz môžeme začať plánovať našu budúcu sezónu. Máme kompletný zoznam cyklistov, s ktorými rátame do budúceho roka. Budeme sa s nimi rozprávať o plánovaní ich pretekov, absolvujú tiež zdravotné prehliadky,“ prezradil Stefan Feltrin na webe tímu Tinkoff.

V roku 2016 bude Sagan na sebe nosiť dúhový dres určený pre svetového šampióna. A možno bude ešte pod väčším tlakom na veľkých pretekoch. „Možno áno, možno nie,“ hovorí. „Víťazstvo na MS bol skvelý pocit. Som veľmi šťastný, že som majster sveta. Je to najlepší výsledok, v aký som mohol dúfať, ale budem pokračovať v jazdení s vášňou. Pretekárska mentalita sa nemení. Jedinou zmenou je to, že to budem robiť v jednom z najkrajších dresov v cyklistike.“ Nie som žiadna superhviezda. Tými sú herci alebo speváci. Je to pre mňa niečo veľmi vzdialené,“ priznáva. „Lance Armstrong bol superhviezda a ľudia ho poznali v cyklistike aj mimo nej. Ja by som možno mohol byť niekým takým v cyklistike, ale nie v normálnom svete. Musíte sa udržiavať pri zemi, nikto nevie lietať.“

Generálny riaditeľ Stefano Feltrin reagoval aj na otázku, prečo si vybrali za miesto predsezónneho pobytu chorvátsku Istriu. „Toto miesto na Valamar Riviere ponúka skvelé podmienky, ktoré vyhovujú vysoko nastaveným štandardom profesionálneho cyklistického tímu,“ uviedol. V Poreči okrem bratov Saganovcov či ďalších Slovákov nechýbajú šampión tohtoročného Giro d’Italia Španiel Alberto Contador, tretí muž Vuelty 2015 Poliak Rafal Majka či český vrchársky špecialista Roman Kreuziger.

Jazdci tímu Tinkoff na sústredení v Poreči

/v abecednom poradí/

Erik Baška (SR), Daniele Bennati (Tal.), Adam Blythe (V. Brit.), Manuele Boaro (Tal.), Maciej Bodnar (Tal.), Pavel Brutt (Rus.), Alberto Contador (Šp.), Oscar Gatto, Michael Gogl (Rak.), Jesper Hansen (Dán.), Jesús Hernández (Šp.), Robert Kišerlovski (Chor.), Michael Kolář (SR), Roman Kreuziger (ČR), Rafal Majka (Poľ.), Jay McCarthy (Aus.), Sergio Paulinho (Portug.), Jevgenij Petrov (Rus.), Pawel Poljaňski (Poľ.), Michael Rogers (Aus.), Ivan Rovny (Rus.), Juraj Sagan, Peter Sagan (obaja SR), Matteo Tosatto (Tal.), Jurij Trofimov, Nikolaj Trusov (obaja Rus.) a Michael Valgren (Dán.).

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu