Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Sagan o budúcom roku: Sústredím sa na všetky veľké preteky

"Viac-menej to bude rovnaké ako tento rok. Sezónu začnem v Argentíne na pretekoch Tour de San Luis. V minulosti som ich absolvoval dvakrát," priblížil svoje ciele Sagan podľa serveru cyclingnews.com.
Biker

„Následne budú dôležité jarné klasiky Miláno – San Remo, Okolo Flámska, Paríž – Roubaix a potom Tour de France. Roubaix zostáva cieľom číslo jeden, ale sústredím sa na všetky veľké preteky. V tomto roku som nebol príliš spokojný s jarnou časťou, ale získal som viac skúseností.“

V tomto roku som nebol príliš spokojný s jarnou časťou, ale získal som viac skúseností, hovorí majster sveta. V cyklistickom tíme Tinkoff ukončili nákupy a preskupovanie jazdcov pred budúcou sezónou. Momentálne sa jeho členovia spoznávajú na sústredení v chorvátskom prímorskom letovisku Poreč. Trvá od 26. do 29. októbra. Je na ňom prítomných dvadsaťsedem cyklistov vrátane slovenskej enklávy. Okrem majstra sveta Petra Sagana je tam jeho brat Juraj, Michael Kolář a tiež nová akvizícia Erik Baška.

Podľa generálneho riaditeľa Tinkoff Stefana Feltrina je sústredenie aj začiatkom novej éry v tíme. Od novej sezóny už nepočíta s podporou dánskeho sponzora Saxo Bank. Feltrin ju označil ako Tinkoff éra – podľa ruského majiteľa Olega Tiňkova. „Odteraz môžeme začať plánovať našu budúcu sezónu. Máme kompletný zoznam cyklistov, s ktorými rátame do budúceho roka. Budeme sa s nimi rozprávať o plánovaní ich pretekov, absolvujú tiež zdravotné prehliadky,“ prezradil Stefan Feltrin na webe tímu Tinkoff.

V roku 2016 bude Sagan na sebe nosiť dúhový dres určený pre svetového šampióna. A možno bude ešte pod väčším tlakom na veľkých pretekoch. „Možno áno, možno nie,“ hovorí. „Víťazstvo na MS bol skvelý pocit. Som veľmi šťastný, že som majster sveta. Je to najlepší výsledok, v aký som mohol dúfať, ale budem pokračovať v jazdení s vášňou. Pretekárska mentalita sa nemení. Jedinou zmenou je to, že to budem robiť v jednom z najkrajších dresov v cyklistike.“ Nie som žiadna superhviezda. Tými sú herci alebo speváci. Je to pre mňa niečo veľmi vzdialené,“ priznáva. „Lance Armstrong bol superhviezda a ľudia ho poznali v cyklistike aj mimo nej. Ja by som možno mohol byť niekým takým v cyklistike, ale nie v normálnom svete. Musíte sa udržiavať pri zemi, nikto nevie lietať.“

Generálny riaditeľ Stefano Feltrin reagoval aj na otázku, prečo si vybrali za miesto predsezónneho pobytu chorvátsku Istriu. „Toto miesto na Valamar Riviere ponúka skvelé podmienky, ktoré vyhovujú vysoko nastaveným štandardom profesionálneho cyklistického tímu,“ uviedol. V Poreči okrem bratov Saganovcov či ďalších Slovákov nechýbajú šampión tohtoročného Giro d’Italia Španiel Alberto Contador, tretí muž Vuelty 2015 Poliak Rafal Majka či český vrchársky špecialista Roman Kreuziger.

Jazdci tímu Tinkoff na sústredení v Poreči

/v abecednom poradí/

Erik Baška (SR), Daniele Bennati (Tal.), Adam Blythe (V. Brit.), Manuele Boaro (Tal.), Maciej Bodnar (Tal.), Pavel Brutt (Rus.), Alberto Contador (Šp.), Oscar Gatto, Michael Gogl (Rak.), Jesper Hansen (Dán.), Jesús Hernández (Šp.), Robert Kišerlovski (Chor.), Michael Kolář (SR), Roman Kreuziger (ČR), Rafal Majka (Poľ.), Jay McCarthy (Aus.), Sergio Paulinho (Portug.), Jevgenij Petrov (Rus.), Pawel Poljaňski (Poľ.), Michael Rogers (Aus.), Ivan Rovny (Rus.), Juraj Sagan, Peter Sagan (obaja SR), Matteo Tosatto (Tal.), Jurij Trofimov, Nikolaj Trusov (obaja Rus.) a Michael Valgren (Dán.).

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu