Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Kristína Madarásová a Tommy Miškolci získali majstrovské tituly v disciplíne pumptrack

Kristína Madarásová po roku opäť obhájila titul majsterky Slovenska v tejto disciplíne. Novým držiteľom národného dresu je v disciplíne pumptrack Tommy Miškolci.
Matúš Bušík
Kristína Madarásová a Tommy Miškolci získali majstrovské tituly v disciplíne pumptrack

Majstrovstvá Slovenska v disciplíne pumptrack sa po prvýkrát konali v Nových Zámkoch, kde pred rokom vyrástol nový športový areál.

Kristína Madarásová jazdí za tím Bikegarage a potvrdila svoju vynikajúcu formu z Majstrovstiev Sveta v Glasgowe, odkiaľ si odniesla striebornú a bronzovú medailu.

Na novozámockom pumptracku zajazdil v ženskej kategórii najrýchlejší čas 13,285 sekundy a tešila sa z jej ďalšieho majstrovského titulu.

Na druhom mieste sa umiestnila Kristína Nováková z CK Twister, ktorej na víťazstvo chýbalo necelých 0,45 sekundy. Tretia v pretekoch skončila Amelia Kissová, rovnako z CK Twister.

Finále v podaní Kristíny Madarásovej:

V mužskej kategórii bol najrýchlejším jazdcom ešte len 17 ročný Tommy Miškolci z tímu Polcster Racing, ktorý si pred niekoľkými týždňami vyjazdil miestenku na Majstrovstvá sveta v Argentíne, po jeho senzačnom víťazstve na pretekoch v Portugalsku, kde porazil aj tých najväčších favoritov.

Tommy taktiež potvrdil skvelú formu a vo finále, ktoré muži išli na dve kolá na rozdiel od ostatných kategórií zajazdil čas 24,770 sekúnd.

Na druhom mieste v pretekoch skončil Daniel Hradský z Mad Style Racing, ktorý na Tommyho stratil necelých 0,5 sekundy. Tretím najrýchlejším elitným jazdcom bol Filip Matiaško z Bike Racing Slovakia.

Víťazná jazda Tommyho Miškolciho:

V kategórii masters si titul vyjazdil guru slovenských pumptrackov Roman Kaločay, ktorý postavil aj ten novozámocký. Vo finále zajazdil čas 13,674 sekundy a triumfoval pred Pavlom Balážikom a Martinom Molnárom.

Kompletné výsledky všetkých kategórií nájdete na stránke my.raceresult.com.

Víťazom gratulujeme!

 

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu