Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kristína Madarásová a Tommy Miškolci získali majstrovské tituly v disciplíne pumptrack

Kristína Madarásová po roku opäť obhájila titul majsterky Slovenska v tejto disciplíne. Novým držiteľom národného dresu je v disciplíne pumptrack Tommy Miškolci.
Matúš Bušík
Kristína Madarásová a Tommy Miškolci získali majstrovské tituly v disciplíne pumptrack

Majstrovstvá Slovenska v disciplíne pumptrack sa po prvýkrát konali v Nových Zámkoch, kde pred rokom vyrástol nový športový areál.

Kristína Madarásová jazdí za tím Bikegarage a potvrdila svoju vynikajúcu formu z Majstrovstiev Sveta v Glasgowe, odkiaľ si odniesla striebornú a bronzovú medailu.

Na novozámockom pumptracku zajazdil v ženskej kategórii najrýchlejší čas 13,285 sekundy a tešila sa z jej ďalšieho majstrovského titulu.

Na druhom mieste sa umiestnila Kristína Nováková z CK Twister, ktorej na víťazstvo chýbalo necelých 0,45 sekundy. Tretia v pretekoch skončila Amelia Kissová, rovnako z CK Twister.

Finále v podaní Kristíny Madarásovej:

V mužskej kategórii bol najrýchlejším jazdcom ešte len 17 ročný Tommy Miškolci z tímu Polcster Racing, ktorý si pred niekoľkými týždňami vyjazdil miestenku na Majstrovstvá sveta v Argentíne, po jeho senzačnom víťazstve na pretekoch v Portugalsku, kde porazil aj tých najväčších favoritov.

Tommy taktiež potvrdil skvelú formu a vo finále, ktoré muži išli na dve kolá na rozdiel od ostatných kategórií zajazdil čas 24,770 sekúnd.

Na druhom mieste v pretekoch skončil Daniel Hradský z Mad Style Racing, ktorý na Tommyho stratil necelých 0,5 sekundy. Tretím najrýchlejším elitným jazdcom bol Filip Matiaško z Bike Racing Slovakia.

Víťazná jazda Tommyho Miškolciho:

V kategórii masters si titul vyjazdil guru slovenských pumptrackov Roman Kaločay, ktorý postavil aj ten novozámocký. Vo finále zajazdil čas 13,674 sekundy a triumfoval pred Pavlom Balážikom a Martinom Molnárom.

Kompletné výsledky všetkých kategórií nájdete na stránke my.raceresult.com.

Víťazom gratulujeme!

 

Aktuality

21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu