Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Basso zostáva v tíme Tinkoff, bude technickým koordinátorom

Bude pomáhať aj Petrovi Saganovi, aby vybojoval víťazstvo na niektorej z jarných klasík a obhájil zelený dres na Tour de France. Ivan Basso aj po skončení kariéry zostáva pracovať v tíme Tinkoff. Tridsaťsedemročný bývalý víťaz pretekov Grand Tour Giro d'Italia (2006, 2010) odložil súťažný bicykel po sedemnástich rokoch v profesionálnom pelotóne.
Biker
Basso zostáva v tíme Tinkoff, bude technickým koordinátorom

Svoje skúsenosti využije na vývoj a optimalizáciu spolupráce medzi jazdcami a technickými funkciami tímu, ktorého súčasťou sú aj štyria Slováci – majster sveta Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář a Erik Baška.

„Som extrémne šťastný a ďakujem majiteľovi tímu Olegovi Tiňkovovi, manažmentu a športovým riaditeľom za ich vrelé privítanie v novej funkcii,“ cituje Bassa portál cyclingweekly.com.

„Je to pre mňa veľmi dôležitá príležitosť, aby som odštartoval novú kapitolu v mojej kariére. Budem spojením medzi jazdcami a skupinou športových riaditeľov. Budem s nimi jazdiť, testovať nové materiály, skúšať trate a robiť všetko nevyhnutné pre úspech tímu,“ dodal Basso.

Jeho hlavnými úlohami budú okrem iného pomôcť Petrovi Saganovi získať piaty zelený dres na Tour de France a predtým víťazstvo na jarných klasikách, či Albertovi Contadorovi na ceste za triumfom na Tour de France a Vuelte a Espaňa.

Bassovi v júli počas Tour diagnostikovali rakovinu semenníkov. Úspešne sa mu ju podarilo prekonať.

Aktuality

12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Zavrieť reklamu