Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Basso zostáva v tíme Tinkoff, bude technickým koordinátorom

Bude pomáhať aj Petrovi Saganovi, aby vybojoval víťazstvo na niektorej z jarných klasík a obhájil zelený dres na Tour de France. Ivan Basso aj po skončení kariéry zostáva pracovať v tíme Tinkoff. Tridsaťsedemročný bývalý víťaz pretekov Grand Tour Giro d'Italia (2006, 2010) odložil súťažný bicykel po sedemnástich rokoch v profesionálnom pelotóne.
Biker
Basso zostáva v tíme Tinkoff, bude technickým koordinátorom

Svoje skúsenosti využije na vývoj a optimalizáciu spolupráce medzi jazdcami a technickými funkciami tímu, ktorého súčasťou sú aj štyria Slováci – majster sveta Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář a Erik Baška.

„Som extrémne šťastný a ďakujem majiteľovi tímu Olegovi Tiňkovovi, manažmentu a športovým riaditeľom za ich vrelé privítanie v novej funkcii,“ cituje Bassa portál cyclingweekly.com.

„Je to pre mňa veľmi dôležitá príležitosť, aby som odštartoval novú kapitolu v mojej kariére. Budem spojením medzi jazdcami a skupinou športových riaditeľov. Budem s nimi jazdiť, testovať nové materiály, skúšať trate a robiť všetko nevyhnutné pre úspech tímu,“ dodal Basso.

Jeho hlavnými úlohami budú okrem iného pomôcť Petrovi Saganovi získať piaty zelený dres na Tour de France a predtým víťazstvo na jarných klasikách, či Albertovi Contadorovi na ceste za triumfom na Tour de France a Vuelte a Espaňa.

Bassovi v júli počas Tour diagnostikovali rakovinu semenníkov. Úspešne sa mu ju podarilo prekonať.

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu