Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato, hovorí Nairo Quintana

Počas svojej kariéry už raz vyhral Giro d'Italia, na Tour de France skončil dvakrát druhý. Aj v budúcom roku chce kolumbijský cyklista Nairo Quintana útočiť na najvyššie méty.
Biker
Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato, hovorí Nairo Quintana

Vychádzajúca hviezda svetovej cyklistiky Nairo Quintana označil za svoje ciele v budúcej sezóne úspechy na Tour de France a olympijských hrách v Riu de Janeiro. Jazdec Movistaru plánuje venovať pozornosť aj Vuelte.

„Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato,“ povedal dvadsaťpäťročný Kolumbijčan. Dodal, že jeho tímový kolega Alejandro Valverde by mal debutovať na Gire.

Tour de France 2016 finišuje 24. júla. Olympijské preteky s hromadným štartom sú na programe už o dva týždne neskôr 6. augusta. „Nemyslím si, že je to komplikácia,“ vraví Quintana.

„Z Tour budem odchádzať v dobrom pracovnom nasadení a rytme. Nebude treba prípravu navyše. Trať v Riu je kopcovitá a vyhovuje mi. Máme skvelý tím, ktorý bude mať na medailu,“ dodáva.

Zatiaľ čo rodák z Cómbity vlani jazdil na jar klasiky na kockách, aby sa pripravil na štvrtú etapu Tour de France, na budúci rok chce mať pred najslávnejšími pretekmi sveta v nohách čo najmenej súťažných kilometrov.

„Prvá štvrtina kalendára bude hladká, aby som bol pripravený na Tour a olympiádu a aby mi niečo ostalo aj na Vueltu,“ uzavrel Quintana.

Quintana na Tour de France dvakrát obsadil druhé miesto (2013, 2015), raz vyhral Giro d’Italia (2014). Informoval portál cyclingnews.com.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu