Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato, hovorí Nairo Quintana

Počas svojej kariéry už raz vyhral Giro d'Italia, na Tour de France skončil dvakrát druhý. Aj v budúcom roku chce kolumbijský cyklista Nairo Quintana útočiť na najvyššie méty.
Biker
Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato, hovorí Nairo Quintana

Vychádzajúca hviezda svetovej cyklistiky Nairo Quintana označil za svoje ciele v budúcej sezóne úspechy na Tour de France a olympijských hrách v Riu de Janeiro. Jazdec Movistaru plánuje venovať pozornosť aj Vuelte.

„Sľubujem, že v Riu pôjdem na zlato,“ povedal dvadsaťpäťročný Kolumbijčan. Dodal, že jeho tímový kolega Alejandro Valverde by mal debutovať na Gire.

Tour de France 2016 finišuje 24. júla. Olympijské preteky s hromadným štartom sú na programe už o dva týždne neskôr 6. augusta. „Nemyslím si, že je to komplikácia,“ vraví Quintana.

„Z Tour budem odchádzať v dobrom pracovnom nasadení a rytme. Nebude treba prípravu navyše. Trať v Riu je kopcovitá a vyhovuje mi. Máme skvelý tím, ktorý bude mať na medailu,“ dodáva.

Zatiaľ čo rodák z Cómbity vlani jazdil na jar klasiky na kockách, aby sa pripravil na štvrtú etapu Tour de France, na budúci rok chce mať pred najslávnejšími pretekmi sveta v nohách čo najmenej súťažných kilometrov.

„Prvá štvrtina kalendára bude hladká, aby som bol pripravený na Tour a olympiádu a aby mi niečo ostalo aj na Vueltu,“ uzavrel Quintana.

Quintana na Tour de France dvakrát obsadil druhé miesto (2013, 2015), raz vyhral Giro d’Italia (2014). Informoval portál cyclingnews.com.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu