Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Bell Super Air Spherical

Hodnotenie: 4/5
220
Biker
Test: Helma Bell Super Air Spherical

Pre nás, aj pre mnohých iných, je toto najpohodlnejšia helma na trhu. Cena je nechutná, no dostanete za ňu okrem komfortu aj všetky najnovšie bezpečnostné vychytávky – MIPS a dve rôzne hustoty EPS peny (vonkajšia vrstva je tuhšia, takže absorbuje silnejšie nárazy a vnútorná, redšia, má na starosti nárazy v nízkej rýchlosti).

Vrstva MIPS tu viditeľná nie je – nachádza sa totiž medzi týmito dvoma vrstvami peny, ktoré sa môžu po sebe kĺzať. Bell tvrdí, že systém MIPS Spherical je odolnejší a my hovoríme, že na hlave helma rozhodne pôsobí prirodzenejšie.

Vo Virginia Tech ju, žiaľ, ešte netestovali. Tu sa však vychytávky nekončia. Do jedného z vetracích otvorov sa dá pripnúť pribalený držiak na doplnky a ak by ste chceli, za približne stovku si môžete dokúpiť chránič brady, ktorý sa dá k helme pripnúť.

Ak už jej máme niečo vytknúť, je to odvetrávanie. Nie je v nej vyslovene teplo, no v porovnaní s najlepšími v teste zaostáva.

Šilt je výškovo nastaviteľný v troch polohách a je pod ním dosť miesta na okuliare oboch typov. Ide o jednu z najťažších heliem v tomto teste, no vďaka tomu, že je mimoriadne pohodlná, si to pri jazde určite nevšimnete.

Viac info: www.progresscycle.sk

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu