Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Bell Super Air Spherical

Hodnotenie: 4/5
220
Biker
Test: Helma Bell Super Air Spherical

Pre nás, aj pre mnohých iných, je toto najpohodlnejšia helma na trhu. Cena je nechutná, no dostanete za ňu okrem komfortu aj všetky najnovšie bezpečnostné vychytávky – MIPS a dve rôzne hustoty EPS peny (vonkajšia vrstva je tuhšia, takže absorbuje silnejšie nárazy a vnútorná, redšia, má na starosti nárazy v nízkej rýchlosti).

Vrstva MIPS tu viditeľná nie je – nachádza sa totiž medzi týmito dvoma vrstvami peny, ktoré sa môžu po sebe kĺzať. Bell tvrdí, že systém MIPS Spherical je odolnejší a my hovoríme, že na hlave helma rozhodne pôsobí prirodzenejšie.

Vo Virginia Tech ju, žiaľ, ešte netestovali. Tu sa však vychytávky nekončia. Do jedného z vetracích otvorov sa dá pripnúť pribalený držiak na doplnky a ak by ste chceli, za približne stovku si môžete dokúpiť chránič brady, ktorý sa dá k helme pripnúť.

Ak už jej máme niečo vytknúť, je to odvetrávanie. Nie je v nej vyslovene teplo, no v porovnaní s najlepšími v teste zaostáva.

Šilt je výškovo nastaviteľný v troch polohách a je pod ním dosť miesta na okuliare oboch typov. Ide o jednu z najťažších heliem v tomto teste, no vďaka tomu, že je mimoriadne pohodlná, si to pri jazde určite nevšimnete.

Viac info: www.progresscycle.sk

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu