Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Freeride/DH/BMX

Test: Integrálna prilba Giro Insurgent Spherical

Hodnotenie: 4.5/5
390
Biker
Test: Integrálna prilba Giro Insurgent Spherical

Naše hodnotenie

Integrálna prilba, ktorá je veľmi pohodlná a bezpečná. Poskytuje viac pohodlia a bezpečia, ako by ste za túto cenu čakali.

+PLUSY

  • Najnovšie bezpečnostné technológie
  • Veľmi pohodlná prilba so skvelým systémom prichytenia
  • Cenovo dostupná

-MÍNUSY

  • Vnútorné vypchávky nie sú až také kvalitné
  • Iba tri veľkosti

Prilba Giro Insurgent Spherical je primárne určená jazdcom gravity disciplín –  zjazd a enduro, čomu zodpovedá aj jej bezpečnosť. Jej vrchná škrupina je vyrobená z kompozitného materiálu –  sklolaminátu.

Prilba sa vyrába v troch veľkostiach – XS/S, M/L, XL/XXL. Je to menej veľkostí, ako nájdeme pri konkurenčných značkách, a z toho dôvodu výrobca v balení dodáva rôznu veľkosť vnútorných vypchávok.

Vnútorná časť prilby je tvorená dvoma rozdielnymi vrstvami s rôznou hustotou materiálov, ktoré sú prepojené pomocou elastomérov. Pod vrchnou vrstvou nájdeme EPS penu (tvrdený polystyrén) a vrstva najbližšie k hlave je tvorená EPP (expandovaný polypropylén).

Technológia funguje tak, že vonkajšia vrstva sa točí okolo vnútornej a pomáha lepšie absorbovať nárazy, ktoré vznikajú pri pádoch. Prilba má na spodnej časti mäkšiu časť, tzv. „Flex Gasket“, čo má znížiť silu, ktorá vznikne pri náraze prilby na kľúčnu kosť.

Giro Insurgent Spherical disponuje 20 vetracími otvormi a dobrým vnútorným vedením vzduchu. Spona je klasická s dvojitým D-krúžkom na prichytenie.

Na prilbe tiež nájdeme úchyt na akčnú kameru. Hmotnosť prilby vo veľkosti M/L je 1 040 g, čo je porovnateľné s konkurenciou. Lepšie nám sedela s väčšími vypchávkami.

Na rozdiel od Troy Lee Designs D4 nie je vnútro prilby veľmi plyšové, ale napriek tomu je veľmi pohodlná. Ventilácia je priemerná, ale vzhľadom na robustnosť tejto prilby sa to dalo čakať, napokon stále cítite, že k vám cez chránič brady preniká dostatok vzduchu.

Po zohľadnení ceny sme naozaj prekvapení, koľko pohodlia a bezpečnostných prvkov prilba poskytuje.

Viac info: www.progresscycle.sk

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu