Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Freeride/DH/BMX

Test: Integrálna prilba Giro Insurgent Spherical

Hodnotenie: 4.5/5
390
Biker
Test: Integrálna prilba Giro Insurgent Spherical

Naše hodnotenie

Integrálna prilba, ktorá je veľmi pohodlná a bezpečná. Poskytuje viac pohodlia a bezpečia, ako by ste za túto cenu čakali.

+PLUSY

  • Najnovšie bezpečnostné technológie
  • Veľmi pohodlná prilba so skvelým systémom prichytenia
  • Cenovo dostupná

-MÍNUSY

  • Vnútorné vypchávky nie sú až také kvalitné
  • Iba tri veľkosti

Prilba Giro Insurgent Spherical je primárne určená jazdcom gravity disciplín –  zjazd a enduro, čomu zodpovedá aj jej bezpečnosť. Jej vrchná škrupina je vyrobená z kompozitného materiálu –  sklolaminátu.

Prilba sa vyrába v troch veľkostiach – XS/S, M/L, XL/XXL. Je to menej veľkostí, ako nájdeme pri konkurenčných značkách, a z toho dôvodu výrobca v balení dodáva rôznu veľkosť vnútorných vypchávok.

Vnútorná časť prilby je tvorená dvoma rozdielnymi vrstvami s rôznou hustotou materiálov, ktoré sú prepojené pomocou elastomérov. Pod vrchnou vrstvou nájdeme EPS penu (tvrdený polystyrén) a vrstva najbližšie k hlave je tvorená EPP (expandovaný polypropylén).

Technológia funguje tak, že vonkajšia vrstva sa točí okolo vnútornej a pomáha lepšie absorbovať nárazy, ktoré vznikajú pri pádoch. Prilba má na spodnej časti mäkšiu časť, tzv. „Flex Gasket“, čo má znížiť silu, ktorá vznikne pri náraze prilby na kľúčnu kosť.

Giro Insurgent Spherical disponuje 20 vetracími otvormi a dobrým vnútorným vedením vzduchu. Spona je klasická s dvojitým D-krúžkom na prichytenie.

Na prilbe tiež nájdeme úchyt na akčnú kameru. Hmotnosť prilby vo veľkosti M/L je 1 040 g, čo je porovnateľné s konkurenciou. Lepšie nám sedela s väčšími vypchávkami.

Na rozdiel od Troy Lee Designs D4 nie je vnútro prilby veľmi plyšové, ale napriek tomu je veľmi pohodlná. Ventilácia je priemerná, ale vzhľadom na robustnosť tejto prilby sa to dalo čakať, napokon stále cítite, že k vám cez chránič brady preniká dostatok vzduchu.

Po zohľadnení ceny sme naozaj prekvapení, koľko pohodlia a bezpečnostných prvkov prilba poskytuje.

Viac info: www.progresscycle.sk

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu