Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Boli Majstrovstvá Slovenska v endure skutočne skôr XC preteky? Pozrite si videá zo všetkých tratí

Poľský pretekár Michał Topór zverejnil záznam zo všetkých rýchlostných skúšok na Majstrovstvách Slovenska v endure v Košiciach, ktoré vyhral špecialista na cross-country.
Martin Sarvaš
 Boli Majstrovstvá Slovenska v endure skutočne skôr XC preteky? Pozrite si videá zo všetkých tratí

Nedávne majstrovstvá Slovenska v endure v Košiciach vyhral bývalý cyklokrosár a v súčasnosti špecialista na cross country Jakub Jenčuš a s veľkým rozdielom porazil najlepších slovenských enduro pretekárov.

Jenčuš z tímu PROefekt Across UCI MTB na pretekoch dominoval a bol najrýchlejší v štyroch zo šiestich rýchlostných skúškach. Na druhom mieste za ním sa umiestnil enduro pretekár Martin Knapec z CTM Racing tímu, ktorý na víťaza stratil 26,7 sekundy.

Na treťom mieste sa umiestnil aktuálny majster Slovenska v zjazde Denis Kohút so stratou 32 sekúnd a štvrtý skončil veľmi tesne ďalší XC pretekár z tímu PROefekt Across UCI MTB Florián Papcun, ktorého od pódia delilo len 0,2 sekundy.

Po slovenskom šampionáte v endure sa objavila výrazná kritika na trate, ktoré neboli dostatočne technicky náročné, aby zodpovedali disciplíne enduro.

Na českom instagramovom profile Cyklistickey sa objavilo video, v ktorom ironicky komentujú slovenský šampionát v endure: v prvej časti videa je náročný technický zjazd s komentárom „enduro majstrovstvá všade inde“ a v druhej časti sú zábery z pretekov v cross-country s popisom „slovenský enduro majstrák“.

Najlepší poľský jazdec Michał Topór, ktorý skončil na piatom mieste v mužskej elite, zverejnil video záznam zo všetkých rýchlostných skúšok z enduro pretekov v Košiciach a pod videom na Youtube má množstvo komentárov, ktoré opäť prirovnávajú preteky ku XC pretekom.

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu