Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Boli Majstrovstvá Slovenska v endure skutočne skôr XC preteky? Pozrite si videá zo všetkých tratí

Poľský pretekár Michał Topór zverejnil záznam zo všetkých rýchlostných skúšok na Majstrovstvách Slovenska v endure v Košiciach, ktoré vyhral špecialista na cross-country.
Martin Sarvaš
 Boli Majstrovstvá Slovenska v endure skutočne skôr XC preteky? Pozrite si videá zo všetkých tratí

Nedávne majstrovstvá Slovenska v endure v Košiciach vyhral bývalý cyklokrosár a v súčasnosti špecialista na cross country Jakub Jenčuš a s veľkým rozdielom porazil najlepších slovenských enduro pretekárov.

Jenčuš z tímu PROefekt Across UCI MTB na pretekoch dominoval a bol najrýchlejší v štyroch zo šiestich rýchlostných skúškach. Na druhom mieste za ním sa umiestnil enduro pretekár Martin Knapec z CTM Racing tímu, ktorý na víťaza stratil 26,7 sekundy.

Na treťom mieste sa umiestnil aktuálny majster Slovenska v zjazde Denis Kohút so stratou 32 sekúnd a štvrtý skončil veľmi tesne ďalší XC pretekár z tímu PROefekt Across UCI MTB Florián Papcun, ktorého od pódia delilo len 0,2 sekundy.

Po slovenskom šampionáte v endure sa objavila výrazná kritika na trate, ktoré neboli dostatočne technicky náročné, aby zodpovedali disciplíne enduro.

Na českom instagramovom profile Cyklistickey sa objavilo video, v ktorom ironicky komentujú slovenský šampionát v endure: v prvej časti videa je náročný technický zjazd s komentárom „enduro majstrovstvá všade inde“ a v druhej časti sú zábery z pretekov v cross-country s popisom „slovenský enduro majstrák“.

Najlepší poľský jazdec Michał Topór, ktorý skončil na piatom mieste v mužskej elite, zverejnil video záznam zo všetkých rýchlostných skúšok z enduro pretekov v Košiciach a pod videom na Youtube má množstvo komentárov, ktoré opäť prirovnávajú preteky ku XC pretekom.

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu