Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Na pretekoch Clásica San Sebastián sa dnes stretnú Evenepoel, Bilbao, Gall či Rodríguez

Jednodňové preteky v španielsku majú dĺžku 230 km a prevýšenie 4057 metrov. Najväčšími favoritmi sú Remco Evenepoel, Pello Bilbao, Carlos Rodriguez, Felix Gall, Ben Healy, Juan Ayuso a Julian Alaphilippe.
Martin Sarvaš
Na pretekoch Clásica San Sebastián sa dnes stretnú Evenepoel, Bilbao, Gall či  Rodríguez

Foto: Donostiako Klasikoa

Minulý rok vyhral preteky Clásica San Sebastián Remco Remco Evenepoel po 50-kilometrovom sóle, takže patrí medzi najväčších favoritov, ale bude mať proti sebe piateho najlepšieho jazdca Tour de France Carlosa Rodrigueza, talentovaného vrchára Felixa Galla v skvelej forme či Bena Healyho, ktorého dominanciou sú kopcovité profily a na Gire vyhral etapu po 50 km sóle.

Dlhá 230-kilometrová trasa má prevýšenie cez 4000 metrov a obsahuje sedem kategorizovaných stúpaní.

Prvé stúpanie Meage (3,5 km / 3,4 %) je mierne, ale ďalšie už nebudú také jednoduché. V poradí idú Alto Iturburu (6,6 km / 5,3 %), Alkiza (4,4 km / 6,2 %), Jaizkibel (6,9 km / 6,2 %), Erlaitz (4 km / 10,3 %), Mendizorrotz (4,1 km / 7,3 %) a Murgil Tontorra (2,1 km / 9,9 %).

Na vrchole posledného stúpania Murgil Tontorra zostáva už do cieľa len 7,3 kilometra. Po výstupe nasleduje ešte kúsok mierneho stúpania a technický zjazd do mesta San Sebastián pred záverečnými 3 kilometrami na širokých cestách pozdĺž pobrežia.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu