Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Na pretekoch Clásica San Sebastián sa dnes stretnú Evenepoel, Bilbao, Gall či Rodríguez

Jednodňové preteky v španielsku majú dĺžku 230 km a prevýšenie 4057 metrov. Najväčšími favoritmi sú Remco Evenepoel, Pello Bilbao, Carlos Rodriguez, Felix Gall, Ben Healy, Juan Ayuso a Julian Alaphilippe.
Martin Sarvaš
Na pretekoch Clásica San Sebastián sa dnes stretnú Evenepoel, Bilbao, Gall či  Rodríguez

Foto: Donostiako Klasikoa

Minulý rok vyhral preteky Clásica San Sebastián Remco Remco Evenepoel po 50-kilometrovom sóle, takže patrí medzi najväčších favoritov, ale bude mať proti sebe piateho najlepšieho jazdca Tour de France Carlosa Rodrigueza, talentovaného vrchára Felixa Galla v skvelej forme či Bena Healyho, ktorého dominanciou sú kopcovité profily a na Gire vyhral etapu po 50 km sóle.

Dlhá 230-kilometrová trasa má prevýšenie cez 4000 metrov a obsahuje sedem kategorizovaných stúpaní.

Prvé stúpanie Meage (3,5 km / 3,4 %) je mierne, ale ďalšie už nebudú také jednoduché. V poradí idú Alto Iturburu (6,6 km / 5,3 %), Alkiza (4,4 km / 6,2 %), Jaizkibel (6,9 km / 6,2 %), Erlaitz (4 km / 10,3 %), Mendizorrotz (4,1 km / 7,3 %) a Murgil Tontorra (2,1 km / 9,9 %).

Na vrchole posledného stúpania Murgil Tontorra zostáva už do cieľa len 7,3 kilometra. Po výstupe nasleduje ešte kúsok mierneho stúpania a technický zjazd do mesta San Sebastián pred záverečnými 3 kilometrami na širokých cestách pozdĺž pobrežia.

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu