Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Wiggins: Cestná cyklistika ma už nebavila, na dráhe si to užívam

Ešte vlani vyhral časovku na majstrovstvách sveta v cyklistike. Momentálne už Bradley Wiggins súťaží na dráhe.
Biker
Wiggins: Cestná cyklistika ma už nebavila, na dráhe si to užívam

Víťaz najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France z roku 2012 Bradley Wiggins neplánuje po budúcoročných olympijských hrách v Riu de Janeiro ukončiť kariéru. Brit sa momentálne pripravuje v Cali na začiatok Svetového pohára na dráhe. V Kolumbii pôjde v piatok tímovú stíhačku.

„Momentálne som plne koncentrovaný na dráhu, takže nemyslím na koniec kariéry. Pravdepodobne sa tak stane v decembri budúceho roka, teda nie hneď po olympiáde,“ vraví Wiggins pre britský denník The Telegraph. „Návrat na dráhu bol osviežujúci. Na ceste ma to už prestávalo baviť. Cítil som sa, ako keby som v práci čakal na odchod domov. Teraz si to užívam.“

Tridsaťpäťročný úspešný cyklista sa chystá v máji na preteky Okolo Kalifornie. Poslúžia mu ako príprava pred olympijskými hrami. Pred marcovými MS na dráhe pôjde aj na podujatie Okolo Dubaja. Na ceste bude jazdiť vo farbách svojho kontinentálneho tímu.

Aktuality

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Zavrieť reklamu