Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Conec´tires: senzory, ktoré zistia tlak v pneumatikách a odhalia defekt

Francúzsky výrobca cyklistických plášťov Hutchinson vyvinul senzor, ktorý po inštalácii do ráfika dokáže odhaliť tlak v pneumatikách. Môže tiež zistiť hladinu tmelu a upozorniť vás na defekt.
Biker

Snímač je umiestnený vo vnútri ráfika, kde je upevnený bezdušovým ventilom. Pracuje s akýmkoľvek štandardným bezdušovým ventilom. Váha senzora je iba 12 g.

Použitím technológie ANT + a Bluetooth sa údaje prenášajú do aplikácie, ktorú si môžete zdarma stiahnuť do svojho smartfónu.

Tlak vzduchu v pneumatikách sa monitoruje každú sekundu s presnosťou 0,01 baru. Po 20 sekundách nečinnosti sa snímač vypne, vďaka čomu je životnosť batérie až tri roky pri bežnom používaní.

Senzor však tiež môže zistiť punkciu. Technológia je užitočná najmä na pomalé úniky vzduchu. Taktiež detekuje aktuálnu hladinu tesniaceho materiálu pomocou snímača vlhkosti a informuje vás, kedy ho potrebujete doplniť.

Technológia pomôže určiť správnu voľbu pneumatík pre daný terén. Snímač by mal byť dostupný na trhu od roku 2018.

Viac informácií na www.velon.sk

Aktuality

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Zavrieť reklamu