Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Conec´tires: senzory, ktoré zistia tlak v pneumatikách a odhalia defekt

Francúzsky výrobca cyklistických plášťov Hutchinson vyvinul senzor, ktorý po inštalácii do ráfika dokáže odhaliť tlak v pneumatikách. Môže tiež zistiť hladinu tmelu a upozorniť vás na defekt.
Biker

Snímač je umiestnený vo vnútri ráfika, kde je upevnený bezdušovým ventilom. Pracuje s akýmkoľvek štandardným bezdušovým ventilom. Váha senzora je iba 12 g.

Použitím technológie ANT + a Bluetooth sa údaje prenášajú do aplikácie, ktorú si môžete zdarma stiahnuť do svojho smartfónu.

Tlak vzduchu v pneumatikách sa monitoruje každú sekundu s presnosťou 0,01 baru. Po 20 sekundách nečinnosti sa snímač vypne, vďaka čomu je životnosť batérie až tri roky pri bežnom používaní.

Senzor však tiež môže zistiť punkciu. Technológia je užitočná najmä na pomalé úniky vzduchu. Taktiež detekuje aktuálnu hladinu tesniaceho materiálu pomocou snímača vlhkosti a informuje vás, kedy ho potrebujete doplniť.

Technológia pomôže určiť správnu voľbu pneumatík pre daný terén. Snímač by mal byť dostupný na trhu od roku 2018.

Viac informácií na www.velon.sk

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu