Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Helmy

Test: Integrálna prilba POC Otocon

Neuveriteľne ľahká a dobre odvetraná integrálna prilba POC Otocon, má všetko, čo od modernej prilby očakávate. Pre tých najnáročnejších je dostupná aj vo verzii s technológiou MIPS.
Hodnotenie: 4.5/5
279,95
Matúš Bušík
Test: Integrálna prilba POC Otocon

Prilba Poc Otocon pohladí dušu každého ortodoxného enduro pretekára.

Je totiž výnimočne ľaká a perfektne odvetraná. Naozaj prvé, čo vás upúta, keď ju chytíte do rúk, je jej hmotnosť. Vôbec sa nezhoduje s tým, na čo sme pri integrálnych prilbách zvyknutí.

Má až 17 vetracích otvorov, ktoré smerujú vzduch priamo cez ňu. Počas výšľapu je možné odopnúť lícne vypchávky, čo zabezpečí ešte lepšiu ventiláciu.

Šilt je odlamovací, čo pri páde zaistí ešte väčšiu bezpečnosť.

Vzadu sa nachádza integrovaný nastavovací systém, ktorý funguje pomocou tenkých laniek. Prilba na hlave sedí výborne a vašou jedinou starosťou pri výbere bude zrejme trafiť správnu veľkosť.

Je vyrobená z rôznych materiálov, jej spodná časť je vyplnená EPP, ktoré zvyšuje jej odolnosť. Vrchné partie prilby sú vyrobené z EPS, vďaka čomu je naozaj ľahká. Vonkajšia škrupina je z polykarbonátu a poskytuje dostatočnú odolnosť.

Prilba má zabudovaný aj systém Recco, asi pre prípad, že sa stratíte na pretekoch, alebo vás zavalí lavína.

Spodná pracka okolo krku má klasický plastový upínací systém.

Prilba je veľmi pohodlná, dobre odvetraná a mám pocit, že ju potrebujem. Ak hľadáte niečo s ešte vyšším stupňom ochrany, siahnite po prilbe s technológiou MIPS. To je jediná vec, ktorá mi na testovanom modeli chýba.

www.pocsports.com

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu