Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Horské

Seriál Po trailoch cez hory zavíta v sobotu do Bratislavy

Reláciu Po trailoch cez hory odvysiela televízna stanica RTVS Šport v sobotu 1. júla o 13:20 hod.
Matúš Bušík
Seriál Po trailoch cez hory zavíta v sobotu do Bratislavy

Mestské alebo prímestské traily sú na Slovensku pomerne modernou záležitosťou. Hneď mi napadnú: OKOTRAILS v Žiline, KE-CY alebo traily okolo Bratislavy.

V bratislavskom mestskom lesoparku sa nachádzajú 4 traily rôznych obťažností, na ktoré sa viete vyviezť lanovkou. To je komfort, ktorý iné mestské traily na Slovensku neponúkajú.

Prvý trail tu bol otvorený v roku 2005 a posledný o 12 rokov neskôr.

Tri zo štyroch tratí sú náročnejšie a tým najjednoduchším je Blue trail, na ktorom sa tiež zabavíte.

Na výjazd sa vydáme z Kamzíka po bohatej sieti singletrailov smerom na sever na Pávovú lúku a následne na Biely Kríž. V tejto oblasti sa nachádza 5 oficiálnych trailov, ale my pokračujeme ďalej k zrúcanine hradu Pajštún a naspäť do mesta. Po 36 km jazdy sme nazad v Bratislave.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu