Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Horské

Seriál Po trailoch cez hory zavíta v sobotu do Bratislavy

Reláciu Po trailoch cez hory odvysiela televízna stanica RTVS Šport v sobotu 1. júla o 13:20 hod.
Matúš Bušík
Seriál Po trailoch cez hory zavíta v sobotu do Bratislavy

Mestské alebo prímestské traily sú na Slovensku pomerne modernou záležitosťou. Hneď mi napadnú: OKOTRAILS v Žiline, KE-CY alebo traily okolo Bratislavy.

V bratislavskom mestskom lesoparku sa nachádzajú 4 traily rôznych obťažností, na ktoré sa viete vyviezť lanovkou. To je komfort, ktorý iné mestské traily na Slovensku neponúkajú.

Prvý trail tu bol otvorený v roku 2005 a posledný o 12 rokov neskôr.

Tri zo štyroch tratí sú náročnejšie a tým najjednoduchším je Blue trail, na ktorom sa tiež zabavíte.

Na výjazd sa vydáme z Kamzíka po bohatej sieti singletrailov smerom na sever na Pávovú lúku a následne na Biely Kríž. V tejto oblasti sa nachádza 5 oficiálnych trailov, ale my pokračujeme ďalej k zrúcanine hradu Pajštún a naspäť do mesta. Po 36 km jazdy sme nazad v Bratislave.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu