Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Pumpy

Test: Pumpa Lezyne Micro Floor Drive HP

Luxusná, no na náš vkus trochu komplikovaná.
Matúš Bušík
Test: Pumpa Lezyne Micro Floor Drive HP

Táto pumpa je akási miniaturizovaná verzia stojanovej. Váži 202 g a držiak, ktorý k nej dostanete, ďalších 15. Má gumenú hadičku, ktorá sa pripája otočnou hlavicou k telu, keď ju práve nepoužívate.

Na spodnej strane má sklopný stabilizátor, ktorý môžete pri fúkaní pristúpiť. Má aj zabudovaný systém ABS (Air Bleed System).

Nie až tak mini

Dlhá je 312 mm, a tak ju vo vrecku asi nosiť nebudete. Pribalený držiak sa, rovnako ako  na Silce, montuje pod košík na fľašu, no pumpa sa v ňom na rozdiel od Silcy môže posúvať.

Popruh so suchým zipsom, ktorý ju drží na mieste, treba prevliekať pomedzi telo pumpy a hadičku. So skrehnutými prstami to nie je žiadna zábava. Piestnica pumpy je okrem toho na rane blatu.

Rýchlo fúka

Keď hadičku práve nepoužívate, je zaistená na celkom nešťastnom mieste priamo vedľa stabilizátora, a tak sa ľahko zašpiní od blata.

Plus je, že celá pumpa sa dá ľahko rozobrať a vyčistiť. Spomínaný systém ABS by mal uvoľniť tlak predtým, ako odpojíte hadičku, a tým minimalizovať riziko, že odskrutkujete jadro ventilu. Nefunguje však stopercentne a párkrát z neho unikal vzduch už počas fúkania.

Táto pumpa však fúka naozaj rýchlo. Na 30 psi sme sa dostali po 68 stlačeniach a ani odpor do tejto hodnoty nijako citeľne nenarastá.

www.levelsportkoncept.cz

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu