Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Teroristi môžu zničiť Tour a cyklistiku, vraví Saganov kolega Michael Rogers

Jeden z popredných jazdcov v pelotóne Michael Rogers sa vyjadril, že agresia môže zničiť cyklistiku, pretože pretekári sú potenciálne ľahkým terčom verejnosti. Najmä na väčších podujatiach sa popri trati nachádza nespočetné množstvo fanúšikov.
Biker
Teroristi môžu zničiť Tour a cyklistiku, vraví Saganov kolega Michael Rogers

Prechádzame popri neuveriteľnom počte ľudí a ide o pomerne jednoduchú situáciu pre útok. Dúfam, že príslušné úrady nespia a robia všetko pre bezpečnosť na trati, hovorí Michael Rogers.

„Môžete si len predstaviť tie náklady organizátorov, ak by chceli ohradiť trať stovkami kilometrov bariér. Nemyslím si, že toto prichádza do úvahy,“ hovorí pre portál smh.com.au spolujazdec Petra Sagana v tíme Tinkoff. „Uvidíme, treba to brať krok za krokom. Musíme si uvedomiť, že takéto možnosti v cyklistike je veľmi ťažké premietnuť do reality. Totálne by to zabilo tento šport.“

V ostatných dňoch zahynulo v uliciach francúzskej metropoly najmenej stodvadsaťdeväť ľudí a ďalších tristopäťdesiat bolo zranených.Teroristi zaútočili na viacerých miestach vrátane národného futbalového štadióna Stade de France, kde sa v tom čase odohrával medzištátny prípravný zápas medzi domácim Francúzskom a Nemeckom (2:0). Vzhľadom na tieto udalosti nie je vylúčené, že sa v budúcnosti niečo prihodí aj počas najslávnejších cyklistických pretekov na svete.

Tour de France každoročne priláka k tratiam jednotlivých etáp okolo dvanásť miliónov ľudí v priebehu troch týždňov. V pelotóne sa nachádza viac ako stopäťdesiat cyklistov. V minulosti sa potvrdila zraniteľnosť jazdcov zo strany verejnosti. Tento rok napríklad pri jednom zo stúpaní divák oblial Christophera Frooma močom. V poslednej etape na Elyzejských poliach v Paríži sa do stredu cesty postavila neznáma osoba a takmer spôsobila hromadný pád.

Tento rok pre hrozby terorizmu zrušili májové preteky vo Frankfurte. Polícia vtedy v jednom z vozidiel našla bombu, strelnú zbraň a chemikálie na výrobu výbušnín. „Niekde v pozadí som vždy myslel na podujatia ako Tour de France, veľkú medzinárodnú akciu, na ktorú sa pozerá celý svet,“ priznal Austrálčan. „Rozmýšľa o tom viacero jazdcov. Prechádzame popri neuveriteľnom počte ľudí a ide o pomerne jednoduchú situáciu pre útok. Dúfam, že príslušné úrady nespia a robia všetko pre bezpečnosť na trati.“

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu