Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Teroristi môžu zničiť Tour a cyklistiku, vraví Saganov kolega Michael Rogers

Jeden z popredných jazdcov v pelotóne Michael Rogers sa vyjadril, že agresia môže zničiť cyklistiku, pretože pretekári sú potenciálne ľahkým terčom verejnosti. Najmä na väčších podujatiach sa popri trati nachádza nespočetné množstvo fanúšikov.
Biker
Teroristi môžu zničiť Tour a cyklistiku, vraví Saganov kolega Michael Rogers

Prechádzame popri neuveriteľnom počte ľudí a ide o pomerne jednoduchú situáciu pre útok. Dúfam, že príslušné úrady nespia a robia všetko pre bezpečnosť na trati, hovorí Michael Rogers.

„Môžete si len predstaviť tie náklady organizátorov, ak by chceli ohradiť trať stovkami kilometrov bariér. Nemyslím si, že toto prichádza do úvahy,“ hovorí pre portál smh.com.au spolujazdec Petra Sagana v tíme Tinkoff. „Uvidíme, treba to brať krok za krokom. Musíme si uvedomiť, že takéto možnosti v cyklistike je veľmi ťažké premietnuť do reality. Totálne by to zabilo tento šport.“

V ostatných dňoch zahynulo v uliciach francúzskej metropoly najmenej stodvadsaťdeväť ľudí a ďalších tristopäťdesiat bolo zranených.Teroristi zaútočili na viacerých miestach vrátane národného futbalového štadióna Stade de France, kde sa v tom čase odohrával medzištátny prípravný zápas medzi domácim Francúzskom a Nemeckom (2:0). Vzhľadom na tieto udalosti nie je vylúčené, že sa v budúcnosti niečo prihodí aj počas najslávnejších cyklistických pretekov na svete.

Tour de France každoročne priláka k tratiam jednotlivých etáp okolo dvanásť miliónov ľudí v priebehu troch týždňov. V pelotóne sa nachádza viac ako stopäťdesiat cyklistov. V minulosti sa potvrdila zraniteľnosť jazdcov zo strany verejnosti. Tento rok napríklad pri jednom zo stúpaní divák oblial Christophera Frooma močom. V poslednej etape na Elyzejských poliach v Paríži sa do stredu cesty postavila neznáma osoba a takmer spôsobila hromadný pád.

Tento rok pre hrozby terorizmu zrušili májové preteky vo Frankfurte. Polícia vtedy v jednom z vozidiel našla bombu, strelnú zbraň a chemikálie na výrobu výbušnín. „Niekde v pozadí som vždy myslel na podujatia ako Tour de France, veľkú medzinárodnú akciu, na ktorú sa pozerá celý svet,“ priznal Austrálčan. „Rozmýšľa o tom viacero jazdcov. Prechádzame popri neuveriteľnom počte ľudí a ide o pomerne jednoduchú situáciu pre útok. Dúfam, že príslušné úrady nespia a robia všetko pre bezpečnosť na trati.“

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu