Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Prestupy v profesionálnom pelotóne: Geoghegan Hart do Treku, Cort do Uno-X a Jakobsen do Bory

V polovici sezóny 2023 začali tímy rokovať o prestupoch s jazdcami, ktorým na konci roka končia zmluvy.
Martin Sarvaš
Prestupy v profesionálnom pelotóne: Geoghegan Hart do Treku, Cort do Uno-X a Jakobsen do Bory

Aj keď je sezóna 2023 ešte len v polovici, tímy v profesionálnom pelotóne už dohadujú prestupy a zmluvy s jazdcami, ktorým na konci roka končia zmluvy.

Medzi najväčšie mená, ktoré majú údajne zmeniť dres patria Tao Geoghegan Hart, Magnus Cort a jeden z najlepších šprintérov súčasnosti Fabio Jakobsen.

Tao Geoghegan Hart do Lidl-Trek

Americký tím Trek – Segafredo, ktorý sa čoskoro pred Tour de France premenuje na Lidl-Trek, hľadal nového jazdca celkovej klasifikácie a našiel ho. Daniel Benson z GCN informoval, že prestup Taa Geoghegan Harta do treku je už hotovou vecou a má podpísať 3-ročnú zmluvu, vďaka ktorej Brit zostane do roku 2026.

Geoghegan Hart je už siedmy rok v tíme Ineos Grenadiers (predtým Sky) a najväčší úspech dosiahol na Giro d’Italia v roku 2020, kedy sa mu podarilo vyhrať talianske preteky Grand Tour. 28-ročný Brit potvrdil, že je v skvelej forme aj nedávno na Gire, kde mal byť jedným z lídrov tímu Ineos v GC, ale bohužiaľ, pri tvrdom páde utrpel zlomeninu bedrového kĺbu a musel odstúpiť.

Magnus Cort do Uno-X

Magnus Cort, ktorý posledné štyri roky preteká za EF Education-EasyPost, má podľa nórskych a dánskych médií prestúpiť do nórskeho tímu Unon-X, kde by mal mať 30-ročný Dán voľnú rolu vo väčšine pretekov.

Cort bol v posledných rokoch veľmi úspešný – vyhral šesť etáp na Vuelta a España, dve na Tour de France a tento rok bol najlepší v 10. etape Giro d’Italia.

Fabio Jakobsen do Bora-Hansgrohe

Fabio Jakobsen, ktorému po šiestich rokoch v tíme Soudal – Quick Step, končí na konci sezóny zmluva, je spájaný s prestupom do Bora-Hansgrohe.

Holandský portál Wielerflits píše, že medzi európskym šampiónom a Borou prebiehajú rokovania o zmluve, a že dokonca odstúpili z pretekov, aby sa s Jakobsenom dohodli.

Aj keď puto medzi Jakobsenom a belgickým tímom Patricka Lefevera je veľmi úzke, najmä po hororovom páde Holanďana na pretekoch Okolo Poľska.

Soudal – Quick-Step má však v tíme ďalšieho špičkového šprintéra Tima Merliera. Navyše je veľká šanca, že Remco Evenepoel pôjde budúci rok na Tour de France, takže účasť na najväčších pretekoch sezóny nie je pre Jakobsena istotou.

Ben Tulett do Jumbo-Visma

Po dvoch rokoch v Alpecine a dvoch rokoch v Ineose bude pravdepodobne 21-ročný britský talent Ben Tulett pretekať za Jumbo-Visma.

O prestupe nedávneho víťaza pretekov Okolo Nórska informoval denník La Gazzetta dello Sport a pre Ineos Grenadiers to bude obrovská strata, keďže okrem 37-ročného Gerainta Thomasa nemajú konkurencieschopného pretekára pre celkovú klasifikáciu na pretekoch Grand Tour.

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu