Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Giro 2017 malo zavítať do Prahy i Bratislavy. Projekt sa dočasne odkladá

Prestížne etapové cyklistické preteky Giro d'Italia v roku 2017 nezavítajú do Bratislavy.
Biker
Giro 2017 malo zavítať do Prahy i Bratislavy. Projekt sa dočasne odkladá

Takáto eventualita prichádzala do úvahy vzhľadom na ambíciu Prahy hostiť slávnostný štart a následne posunúť dianie smerom na Slovensko pred talianskou hlavnou časťou podujatia Grand Tour. Projekt sa však stane realitou najskôr v roku 2018. Prípravná skupina vedená Václavom Klausom ml. informovala taliansku stranu, že kandidatúru sťahuje.

Urobila to po zmapovaní ústretovosti voči tejto myšlienke v ČR a SR. „Terajšia podpora regiónov, miest a ďalších subjektov nezaručovala úspešné usporiadanie akcie,“ citoval Klausa mladšieho web iDnes.cz. „Momentálne by však nebolo vhodné vyzdvihovať regióny a mestá, ktoré projekt podporili, ani ukazovať prstom na tie, kde sa to z rôznych dôvodov – väčšinou vnútropolitických – nepodarilo.“

Rozhodnutie o obnovení kandidatúry už v súvislosti s Girom 2018 padne po marcových voľbách na Slovensku. „Vec považujeme do budúcnosti za reálnu, ako ukázala aj odozva na náš projekt na rôznych úrovniach. Priniesol by radosť milovníkom športu, reklamu pre obe krajiny aj okamžitý ekonomický profit,“ povedal Klaus mladší.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu