Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.
Martin Sarvaš
Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard

Georg Zimmermann (Intermarché-Circus-Wanty) šiestu etapu Critérium du Dauphiné 2023 a dosiahol najlepší výsledok vo svojej kariére, pričom ide celkovo o jeho druhé profesionálne víťazstvo.

V horskej etape z Nantua do Crest-Voland s dĺžkou 170 km a prevýšením 3406 metrov sa Zimmermann sa do 14-členného denného úniku až za prvým stúpaním etapy Côte de Clermont-en-Genevois, 108 km pred cieľom.

Počas dlhého stúpania na Col des Aravis sa vedúca skupina postupne rozdelila a na čele zostali Zimmermann, Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies) a Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers), zatiaľ čo pelotón s favoritmi GC zaostával o jeden a pol minúty.

Rozhodujúce bola záverečná dvojica stúpaní Côte de Notre-Dame-de-Bellecombe a dojazd do Crest-Voland. Zimmermann zaútočil 1,9 km pred cieľom, na čo dvojica za ním nereagovala. Burgaudeau dobehol mladého Nemca 500 metrov pred cieľovou čiarou, ale v záverečnom šprinte mal Zimmermann viac energie a zaznamenal prvé víťazstvo na pretekoch WorldTour.

Na druhom mieste skončil Burgaudeau a tretí prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

„Keď mám byť úprimný, ani tomu nedokážem uveriť. Dal som do toho všetko a išiel som najlepšie, ako sa dalo. Už včera som sa v úniku cítil dobre, ale nevyšlo to, a dnes som to skúsil znovu. Túto trasu poznám veľmi dobre, čo bola veľká výhoda. Podarilo sa mi úspešne zaútočiť v stúpaní a nakoniec som vyhral v šprinte. Som jednoducho bez slov,“ povedal po etape Georg Zimmermann.

Zo skupiny favoritov celkového hodnotenia v závere zrýchlil líder Jonas Vingegaard, ale nepodarilo sa mu vytvoriť náskok, takže aj naďalej vedie o 1:10 minúty Benom O’Connorom (AG2R Citroën) a tretí Julian Alaphilippe stráca 1:23 minúty.

Záverečný kilometer:

Výsledky 6. etapy Critérium du Dauphiné 2023

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu